Jeneratör Ev Şebekesine Nasıl Bağlanır?

Sıradaki içerik:

Jeneratör Ev Şebekesine Nasıl Bağlanır?

e
sv

Saç Düzleştirici Nedir, Tamiri Nasıl Yapılır?

3364 okunma — 26 Mart 2020 21:01

Saç şekillendirici yada düzleştirici olarak tabir edilen, genelde güzellik salonlarında kullanılan cihazlardır. Kendine güvenen ve güzel görünmek isteyen kadınların da evlerde kullandığını görüyoruz.

Akşam yatıp sabah kalktığımızda, kısa yada uzun saç fark etmeksizin saçlarımız bozulur ve dağınık bir vaziyet alır. Bu dağınık, halden kurtulmak ve saçlarımızı düzelmek için saç düzleştiriciler kullanılır. Piyasada birçok marka ve modelde saç şekillendirici bulmak mümkündür. Bu ürünler üzerinde kullanılan aparatlar, gövdeler ve bir de rezistans gücü olarak üretilmektedir. Bu cihazı kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Yüksek sıcaklıkta ve kafa bölgesinde kullanılan bu cihazlar dikkatsiz ve acele edildiği taktirde tehlikeli olabilirler. Satın aldığımız bu ürünlerin bir kullanım ömrü vardır.

Arıza Nedenleri

Makine ısınmıyor.

  • Cihaz hiç çalışmıyor.
  • Gövdede plastik kısmında deformasyon ve erime var.
  • Kademe anahtarı bozuk olabilir.
  • Isıtıcı belli bir müddet çalışıyor fakat istediğimiz ısıya gelmiyor.

Cihaz Hiç Çalışmıyor

Öncelikle ürüne enerji gelip gelmediğini kontrol etmeliyiz, çalıştığından emin olduğumuz prize takıp test etmeliyiz. Bu ürünler sık kullanılan ürün oldukları için kabloları genelde esnek ve 360 derece dönecek şekilde dizayn edilir. Ürün bu özelliği ile ergonomik olsa da kullanım ömrü bakımından öyle sayılmaz. Genel de kablo değiştirmek bu sorunu çözecektir. Kablonun sağlam olup olmadığını ise söktüğümüz kablonun avometre ile test ederek bulabiliriz. Uzun kullanım durumun da ise cihaz kendini korumaya alabilir biraz soğumasını bekledikten sonra tekrar çalıştırmak faydalı olur. Cihazda bulunan rezistans ve anahtar bozulmuş olabilir kablo test edilip sonraki adım olarak bunlar test edilir.

Piyasada uygun fiyata kabloyu bulmak mümkündür.

Gövdede plastik kısmında deformasyon ve erime var

Rezistansın konumu bozulmuş olabilir bundan dolayı plastik kısıma temas edebilir. Termik bozuk olabilir ve fazla ısınabilir.

Kademe anahtarı bozuk olabilir

Saç Maşası İç görünüm

Kademe ayarı bozuk olabilir değiştirmek ve kontrol etmek gereklidir. Değişmiş olduğu halde çalışmıyorsa diğer devre elemanları kontrol edilmelidir.

Isıtıcı belli bir müddet çalışıyor fakat istediğimiz ısıya gelmiyor

Termik bozuk olabilir. Bu arızları tamir etmek için uzman kişilere başvurmalısınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli