TV Kumandası Nasıl Temizlenir?

Sıradaki içerik:

TV Kumandası Nasıl Temizlenir?

e
sv

Sesli Diyafon Arızaları

1215 okunma — 10 Eylül 2020 21:37

Evlerimizin güvenliğini artırmak için kurulan bu pahalı sistemler bazen basit arızlar yaparlar. Bu basit arızaları ve çözümlerini sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Daire Önündeki Zil Butonu Çalışmıyorsa?

Bu konuyu söyle anlamak istiyorum buradaki temel mantık kapalı ve açık devre. Daire önündeki zili söküp gelen iki adet kabloyu birbirine temas ettirin ve mutimetre ile butonu kapalı ve açık iken kontaklarını test edin. Multimetre Nedir, Nasıl Kullanılır? Yazısını okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Buton sağlam ise kablonun gelen giden uçunu ölçün voltaj yoksa trafo yanmış olabilir. Kapı Zili Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Diyafon Daireden Kapı Açmıyor

Daire içindeki diyafon şubesini sökün aşağıdaki şekildekine benzer bir görüntü ile karşılaşırsınız. Markaya göre bağlantı şemasına bakarak kapı uçlarını bulunuz. Bu örnekteki diyafonun 7 ve 8 nolu uçları kapa otomatiği açmaktadır. Bu kabloları birbirine şöntleyin kapı açılırsa daire şubesi arızalıdır.

Daire İçi Hoparlörü Çalışmıyorsa

Diyafon içi açılır ve hoparlör kabloları kontrol edilir.

Zil Giriş Kapısından Çalmıyorsa

Binadaki daire sayısına göre çeşitlilik gösterebilir. Zil paneli kutusunu sökün ve içerideki çalışmayan dairenin zilini şöntleyin çalışırsa zil paneli bozulmuştur. Çalışmaz ise kabloları multimetre ile ölçerek testini yapın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli