Yeni Elektronik Fiber Sensörleri Kokluyor ve Duyuyor

Sıradaki içerik:

Yeni Elektronik Fiber Sensörleri Kokluyor ve Duyuyor

e
sv

Televizyonun Hertzi Ne Olmalı?

757 okunma — 11 Kasım 2020 17:27

Yeni bir televizyon ararken Hertz derecesine (Hz) dikkat etmek önemlidir. Örneğin 50 veya 100 Hz. TV’ler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu oran, hızlı aksiyon sahneleri sırasında görüntünüzün ne kadar akıcı olacağını belirler. Sık sık spor karşılaşmaları veya aksiyon filmleri izliyorsanız, 50Hz yerine 100Hz’ye tercih edin.

Neden 100Hz?

50Hz TV, saniyede 50 kare gösterebilir. 100Hz TV, miktarın iki katını gösterebilir. Bu durumu talk şovu izlerken farkı fark etmeyeceksiniz. 100 Hz. TV, özellikle futbol veya tenis maçları ve yarışlar veya aksiyon filmleri gibi hızlı hareket eden görüntüler söz konusu olduğunda uygundur. Her hızlı eylem sorunsuz bir şekilde görüntülenir.

Oyun için 50Hz veya 100Hz?

Oyun oynamak için 50 Hz. veya 100 Hz. TV seçmeniz önemli değildir çünkü mevcut konsollar görüntüleri 100 Hz’de görüntüleyemez. Yine de, 100 Hz’lik bir TV’nin fazladan kare oluşturmak için biraz daha zamana ihtiyaç duyma ihtimali vardır. Bu da, bir düğmeye bastığınız an ile ekranda görüntülendiği an arasında bir gecikmeye neden olabilir. Bu gecikmeye giriş gecikmesi de denir. Modern TV’lerin ekstra karelerin oluşturulmasını devre dışı bırakan Oyun Modu adı verilen bir ayarı olduğundan, yine de güvenle 100 Hz TV seçebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli