ARK Hatası Koruma Cihazı (AFDD) Nedir?

Sıradaki içerik:

ARK Hatası Koruma Cihazı (AFDD) Nedir?

e
sv

USB Priz Nasıl Montaj Edilir?

1269 okunma — 03 Mayıs 2020 13:05

Günlük yaşantımızda bir parçası olan mobil teknolojileri oldukça fazlaca kullanıyoruz. Mobil cihazların ve diğer cihazların enerjisini sağlamak için ise bir adaptöre ihtiyacımız var.

Bu adaptörü ise her zaman yanımızda taşımak ve boş bir priz bulmak mümkün olmuyor, bunun için geliştirilen USB prizler sayesinde bu şarj ihtiyacını karşılıyoruz. Mobil ve diğer cihazları kolaylıkla şarj edebiliyor olmamız hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de zamandan tasarruf edebilmemizi sağlıyor.

USP prizler genellikle güç adaptörüne ihtiyaç duymadan evlerimizin yanı sıra restoran ve kafe gibi ortamlarda daha kullanışlı oluyor.

Nasıl Montaj Edilir?

Önceliğimiz güvenlik sigortaları indirip kontrol ettikten sonra priz bölümünde ise kontrol kalemi ile kontrol sağlıyoruz.Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere prizi söküyoruz, genelde prizler bu yapıların birleşmesi bir bütün halini alır. Şaseler kablo bağlantısının yapıldığı ana parçadır. Şase üzerine gelen diğer plastik malzemeler ise yalıtkanlık ve görüntü açsısından dekoratiflik sunar.

Bu grup ürünlerde kablo montajı vidalı ve vidasız olmak üzere iki şekilde yapılır. Dikkat etmemiz gerek husus ise kablonun, klemens yada yuvaya düzgünce bağlanmasıdır.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü üzere normal prizden bir farkı olmaksızın Faz (L), Nötr (N) ve toprak olmak üzere 3 adet bağlantısı vardır. Bu bağlantıları ise şu şekilde yapıyoruz. Faz (L), Nötr (N) kablolarını şase üzerinde yazan yerlere bağlıyoruz. Fazı(L) anlamın basit yöntemi ise kontrol kalemi ile kontrol etmektir. Bu işlemi güvenli şekilde yapmak gereklidir.

Üst tarafta bulunan görselde ki gibi buat kutusuna yerleştirip teraziye aldıktan sonra tırnak vidaları sıkıyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli