Ara Vavien Nedir, Nasıl Bağlanır?

Sıradaki içerik:

Ara Vavien Nedir, Nasıl Bağlanır?

e
sv

Şarj Güvenliği

26 Haziran 2020 22:33

Trende, kafede veya otel lobisinde konumunuz ne olursa olsun, telefonumuzun şarjı bitiyor ve tekrar şarj etmek zorunda kalıyoruz. Bu ihtiyaç ise günden güne hızla artıyor. İngiltere de yapılan araştırmalar ise yetişkinlerin % 30’unun telefonlarını ayda en az bir kez halka açık alanlarda şarj ettiği gözlemleniyor.

Akıllı telefonların kullanımdaki artışı ile çakma olarak nitelendirilen, akıllı telefon şarj aletleri arttı. Kullanıcılar çakma şarj aleti alımına hayli yoğun ilgi gösteriyor. Anketlerde ise (% 57) farklı bir üretici tarafından üretilen ucuz telefon şarj cihazı satın aldığını gözlemleniyor. USB prizler ise halka açık yerlerde akıllı telefonları ve tabletleri şarj etmeyi önemli ölçüde daha güvenli kılıyıor.

Chartered Trading Standards Institute (CTSI) tarafından yayınlamnan anket sonuçları ise 400 sahte Apple şarj cihazından sadece üçünün, kullanıcıyı elektrik çarpmasına karşı koruyacak kadar iyi izole edildiğini tespit etti.

Diğer üreticiler tarafından üretilen şarj cihazları ise elektrik çarpması, ekran yanıkları, elektrik yangınları ve elektrik kesintileri gibi güvenlik riskleri doğuruyor. Ankete katılanların % 47’si, istenmeyen bir şarj cihazı kullanırken elektrik çarpmasını bir risk olarak görmüyor.

Buna rağmen, kullanıcılar telefonlarını şarj ederken yangın, duman, kıvılcım ve yanma gibi tehlikeli durumlar ile karşılaştığını söylüyor.

Açıkçası sahte şarj cihazlarıyla ilgili riskler hakkında daha fazla kamu bilincine ihtiyaç duyulmaktadır.  

Sabit USB şarj çıkışları nasıl çalışır?

Entegre USB şarj çıkışlarına ve akıllı mobil cihaz şarjına sahip soketler, takılı olan cihazın ihtiyaçlarına göre şarjı otomatik olarak yöneterek daha yüksek düzeyde kullanıcı güvenliği sunar.

Bu şarjı yönetme ve eşleme yeteneği, kullanılan mobil cihaz markası veya şarj cihazından bağımsız olarak optimum şarj cihazı performansını garanti eder. Sınırlı yangın veya elektrik çarpması riskinin yanı sıra, pahalı cihazların bileşen hasarına veya ekran yanmasına maruz kalmayacağı anlamına gelir.

Yeni yapılarda güvenlik, özellikle son olaylar ışığında büyük bir endişe kaynağıdır. Şartname hazırlayanlar, binaları kullanan halk için binaları mümkün olduğunca güvenli tutmada yardımcı olacak bir role sahiptir. İnsanlar cihazlarını giderek daha fazla evden şarj etmeye çalıştıkça, USB şarj çıkışları hem halkın talebini karşılama hem de bunu yaparken onları güvende tutma fırsatı sunuyor. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli