Kiwi KSI-6450 Portatif Buharlı Kırışık Giderici

Sıradaki içerik:

Kiwi KSI-6450 Portatif Buharlı Kırışık Giderici

e
sv

Metaverse Nedir?

502 okunma — 18 Nisan 2022 08:30

Metaverse veya Türkçe tabiriyle sanal evren; aslında çok geniş kapsamlı ve bir o kadar da popüler olan gelecekte yerinin de şu anki konumdan çok çok daha iyi olacak olan ve belki de her şeyimizi orada yapabileceğimiz bir alan olarak görünüyor. O yüzden metaverse’ü çok çok iyi bilmek yakından tanımak bizim için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Metaverse’e kısaca bakacak olursak; geleneksel kişisel bilgisayarların yanı sıra sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları aracılığıyla kalıcı çevrimiçi 3 boyutlu sanal ortamları destekleyen, İnternet’in varsayımsal bir yinelemesidir. Metaverse, bilgisayarlar, android cihazlar ve 3D cihazlar sayesinde insan bilişinin yapay bir fiziksel ortama dâhil olmasını sağlamaktadır. Metaverse iletişim perspektifinden yeni bir gerçeklik, anlam dünyası ve iş birliği fırsatları sunan; kültürel, entelektüel ve ekonomik üretim için alt yapı ve etkileşim olanakları tanıyan; farklı gelişmiş teknolojilerin eş zamanlı ve entegre bir biçimde kullanıldığı; siber toplumsal bir düzlem şeklinde tanımlamak mümkündür. Metaverse Market Map

Bugün dünyadaki en önemli metaverse yatırımcılarının başında sanal gerçeklik cihazları üzerine çalışan Oculus şirketini 2 milyar dolara alan Facebook gelmektedir. Nitekim Facebook bu alanda Microsoft gibi önemli yazılım şirketleriyle iş birliği anlaşmaları imzalamıştır. Ayrıca Roblox gibi oyun platformları da bu alanda büyük Ar-ge yatırımları yapmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli