Şeffaf Güneş Panellerin Geleceği

Sıradaki içerik:

Şeffaf Güneş Panellerin Geleceği

e
sv

Çocuklar için Hangi Akıllı Telefonlar Uygundur?

702 okunma — 09 Ocak 2022 13:58

Akıllı telefonlar, ebeveynlerin çocukları ile iletişim halinde kalması için uygun birer araçtırlar. Herhangi bir durumda çocuğunuzun size ve sizin de çocuğunuza her zaman ulaşabileceğinizi bilmek oldukça güzel. Bu yazıda, çocuğunuz için en uygun akıllı telefonu seçmenizde size yardımcı olacak birkaç kriter sunuyoruz.

Çocuğunuza en uygun akıllı telefonu seçin

Çocuğunuzun bir akıllı cep telefona ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız. Öncelikle, WhatsApp uygulamasını destekleyen bir akıllı telefon seçmelisiniz.

Kendinize şunları sorun;

  • Cihaz kullanışlı bir formatta mı?
  • Akıllı telefon için ne kadar bütçeniz var?
  • Telefon darbelere karşı dayanıklı mı?

Telefon Boyutu

Ölçüleri büyük bir telefonun çocuklar tarafından kullanılması zordur. Akıllı telefonu seçmeden önce boyutuna çok dikkat edilmelidir. 5, 8 inç’e kadar ekrana sahip akıllı telefonları öneririz. Bu telefonlar hem oyun oynamak hem de film izlemek için çocuğunuza uygun bir ekrana sahiptirler.

Telefon Fiyatı

Çocuğunuz için alacağınız ilk akıllı telefon en pahalısı olmak zorunda değil. Bugünlerde bir akıllı telefon arama yapmak, mesaj göndermek, Internet’e bağlanabilmek ve WhatsApp için kullanılabilir. Birçok akıllı telefonun kamerası ve oyun indirmek için yeterli depolama hafızası vardır.  Bu nedenle bir telefona 2000TL ‘den fazla harcamamanızı öneririz. Çocuğunuz daha yüksek çözünürlükte filmler izlemek veya 3D oyunlar mı indirmek istiyor? Bu durumda daha iyi bir kamera, daha hızlı bir RAM ve yüksek miktarda depolama hafızasına ihtiyacınız olacak. Bunların hepsi alacağınız telefonun fiyatını artıracaktır.

Telefon Koruması

Birçok çocuk, eşyalarına yetişkinler kadar özen göstermez. Özellikle oyun oynarken, arkadaşları ile şakalaşırken kazalar olabilir.  Bu nedenle darbelere dayanıklı bir akıllı telefon seçmelisiniz, telefonu darbelerden korumak için ayrıca bir telefon kılıfı ve ekran koruyucuda almanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak bir ekran koruyucu, telefonu bisiklet anahtarınızla aynı cebe koyduğunuzda ekrana zarar gelmesini engeller. Dayanıklı bir kılıfı olan akıllı telefon, darbelerden ve başka kazalardan zarar görmeden çıkabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli