Oda Termostatı (Oda Kumandaları)

Sıradaki içerik:

Oda Termostatı (Oda Kumandaları)

e
sv

Google Home İçin İpuçları

788 okunma — 29 Ekim 2020 14:26

Bir Google Home ile, sesli komutlarla kontrol edeceğiniz kullanışlı bir asistanınız var. Google Home’munuz var mı? Bu makalede, Google Ana Sayfanızdan daha fazla yararlanmanız için size beş ipucu vereceğim. 


İpucu 1: Kurulumu Tamamen Tamamlayın

Google Home uygulaması

Google Home’un kurulumu, akıllı telefonunuzdaki Google Home uygulaması aracılığıyla yapılır. Kurulum sırasında size bu ekstra seçeneği sunabilecek çeşitli sorular sorulacaktır. Örneğin, uygulama adresinizi sorar. Adresinize bağlı olarak, Google Home en yakın süpermarketi, doktor muayenehanesini veya en yakın benzin istasyonunu gösterebilir. Adresinize ek olarak, uygulama Google hesabınıza giriş yapmanızı ister. Bu, Google Home’un takviminiz veya Google’ın arama işlevi hakkındaki soruları yanıtlamasına olanak tanır.

İpucu 2: Birden Çok Odalı Kurulum Oluşturun

Çok odalı kurulum

Google Home’u bir Google Chromecast’e bağladığınızda, evde çok odalı bir sistem oluşturabilirsiniz. Bunun için daha fazla Google Home hoparlörüne veya Chromecast uyumlu hoparlöre ihtiyacınız var. Bunları birden fazla odaya yerleştirin ve aynı WiFi ağına bağlayın. O zaman Google Home’a ​​hangi odada hangi şarkıyı çalmak istediğini söylemen yeterli.

3. İpucu: Televizyonunuzda Netflix İzleyin

Televizyona akış

Google Home, Netflix’i televizyonunuzda izleme imkanı sunar. Bunun için bir Google Chromecast’e ihtiyacınız var. Google Home’a ​​ve televizyonunuza bağlayarak, yalnızca en sevdiğiniz diziyi Netflix üzerinden yayınlama emrini vermeniz gerekir.

İpucu 4: Aydınlatmanızı ve Termostatınızı Kontrol Edin

Aydınlatmayı çalıştırın

Google Home aracılığıyla, yalnızca müziğinizi veya takviminizi sesle kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda ışıklandırmanızı ve termostatınızı komutlar aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz. Bunun için evde akıllı ekipmana ihtiyacınız var. Örneğin, Philips Hue lambaları ve Nest termostatı Google Home ile uyumludur.

5. İpucu: Konukların Google Ana Sayfanızı Kontrol Etmesine İzin Verin

Google Home'u kontrol edin

Ziyaretçileriniz olduğunda misafir işlevini kullanın. Misafir modunu Google Home uygulaması üzerinden ayarlayabilirsiniz. Daha sonra bir pin kodu alacaksınız. Örneğin, konuk artık Spotify’ı açabilir ve akış simgesini kullanabilir. PIN kodunu girin ve misafir Google Ana Sayfanıza erişebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli