Neden UPS Kullanmalıyız?

Sıradaki içerik:

Neden UPS Kullanmalıyız?

e
sv

Akıllı Radyötör Vanası Nedir?

07 Nisan 2020 22:13

Günümüzde teknoloji hızla gelişiyor, nüfus artıyor, buna bağlı olarak enerji ihtiyacı da artıyor. Ne kadar fazla enerji o kadar maliyet bunun için ise enerji tasarrufu ve akılı çözümler üretiliyor, olaylara daha lokal dokunuşlar yaparak daha fazla tasarruf sağlanıyor.

Bu lokal dokunuşa odamızdaki petek vanasından başlıyoruz. Akıllı radyötör vanası ile bütün odalarınız için ayrı ayrı sıcaklık takvimi yapabilir, istenilen saatlerde odayı istenilen sıcaklığa getirebilirsiniz. Böylelikle her zaman konforlu oda sıcaklığına sahip olursunuz ve fazla enerji tüketiminin önüne geçersiniz. Kullanımı ve kurulumu çok basit olan, Akıllı radyötör vanası, üzerindeki tuşlarla set edilir veya mobil ile kontrol edebilirsiniz. 2 seneye kadar uzun pil ömrü olan akıllı radyötör vanası cihazları bakım gerektirmeden çalışmasına devam eder. Akıllı radyatör vanası yapılan testlerde normaltermostatik vanalara göre %30 daha az enerji tüketerek istenilen sıcaklığı ve verini sağladığı görüldü. Bu verimlilik farkının en büyük nedeni termostatik vanaların odada istenilen sıcaklığı tam olarak sağlayamaması, istenilen sıcaklığın her zaman üstünde olması ve radyatörü hiçbir zaman tam olarak kapatıp vanaya su akışını engellememesi olarak tespit edildi. Akıllı radyötör vanası mobil uygulaması evinizin tüm
oda sıcaklıklarını ayrı ayrı tek telefondan kontrol altına almanızı sağlar. iOS ve Android mobil uygulamalarla aşağıdaki fonksiyonlara imkan verir.

Kurulum Nasıl Yapılır?

Kurulum için hiçbir alete ihtiyacınız yoktur. Yalnızca eski vananızın bileziğini sol tarafa doğru döndürerek vanayı yerinden çıkartın. Ardından Akıllı radyötör vanası aynı şekilde bileziği sağa döndürerek yerine takın . Bu kadar…Su akıntısı yok, usta yok. Yalnızca 15 sn sürer.

Nasıl Çalışır?

Oda termostatı kullanılmayan bir evde, gündüzleri ev gereğinden fazla ısınabilir. Oda termostaları evin sıcaklığını sabit tutarak gereksiz enerji kaybını önler. Akıllı Termostatik Vana ile oda hassasiyetinde bu kayıpları engeller daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Manuel termostatik vanaların 1 2 3 4 gibi düşük hassasiyetli sıcaklık kontrolü yerine, oda termostatlarında olduğu gibi dijital gösterge ile oda sıcaklığını kontrol imkanı verir. Böylece sıcaklığı hassas olarak istediğiniz seviyede tutarak sağlığınız için önerilen konforlu oda sıcaklığını sağlar. Oda termostatı kullanılmayan bir evde, gündüzleri ev gereğinden fazla ısınabilir. Oda termostaları evin sıcaklığını sabit tutarak gereksiz enerji kaybını önler. Akıllı Termostatik Vana ile oda hassasiyetinde bu kayıpları engeller daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Akıllı Termostatik Vana üzerindeki tuşlar kullanarak istediğiniz zaman sıcaklığı düşürüp yükseltebilirsiniz. Akıllı Termostatik Vana +-0.5 C hassasiyetle odanızda istediğiniz sıcaklığı sağlar. Üzerindeki tuşları kullanarak evde olup olmadığınız zamanlar için sıcaklık takvimi yapabilirsiniz. Örneğin evde olmadığınız zamanlarda EKO modunu,  evde iken KONFOR modunu aktif edebilirsiniz. Bu takvimi tüm odalarınız için ayrı ayrı yapabilirsiniz. Bu ayarı ilk kurulumda yalnızca bir kere yapmanız yeterlidir. Böylece odalarınız yalnızca kullandığınız zaman ısınır .

Kaynak: evana.com.tr

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli