En İyi Akıllı Ev Asistanları Nelerdir?

Sıradaki içerik:

En İyi Akıllı Ev Asistanları Nelerdir?

e
sv

En İyi Akıllı Kapı ve Pencere Sensörleri

455 okunma — 06 Ekim 2022 18:03

Akıllı Kapı / Pencere Sensörü, bir kapının ya da pencerenin açık veya kapalı olup olmadığını algılar ve sizi cihazınıza (telefon, tablet) gelen bildirimle uyarır. Sensör hareketi algılamak için iki manyetik birimi kullanır. Bir birim ilgili kapı, pencereye ya da diğer birim hareketli parça üzerine yerleştirilir.

  • Fonri Wi-Fi Akıllı Kapı/Pencere Sensörü:

Fonri’nin bu sensörü, açık veya kapalı bilgisi almak istediğiniz kapı, pencere, buzdolabı kapısı, çekmece, dolap kapağı gibi tüm alanlarda kullanabilir. Akıllı telefon ve tabletiniz ile açılma ve kapanma hareketlerinden anında haberdar olabilirsiniz. Kablosuzdur ve ek donanıma ihtiyaç duymadan, Wi-Fi  ile çalışmaktadır. Kolay kurulum ve güvenli bağlantı sunmakla beraber akıllı telefon veya tabletinize indirdiğiniz Fonri Wi-Fi uygulaması üzerinden anlık bildirim alınabilmektedir. Diğer Fonri Wi-Fi ürünleri ile farklı kullanım senaryoları oluşturulabilir, uygulama üzerinden pil seviyesini kontrol edilebilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden alarm kayıtları geçmişini kontrol edebilirsiniz.

  • Sonoff Dw2 Wi-Fi Kablosuz Kapı / Pencere Alarm Sensörü:

SONOFF DW2 Wifi Kablosuz Kapı Pencere Alarm Sensörü, Ağ geçidi bağlantısı olmadan çalışır ve ağ geçidi gerekmez. Sensör, bluetooth üzerinden APP eWelink ile eşleştirilir ve Wi-Fi üzerinden APP htc’de kontrol edilir. Anında APP üzerinde ev durumunu görebilirsiniz. Son 3 ayda tarih kayıtlarını kontrol edebilirsiniz. Birisi kapınızı veya pencerenizi açmak için tespit edilirse sensör size hemen bir bildirim göndermekte ve eve kimin geldiğini görebilirsiniz.

  • Aqara Kapı ve Pencere Sensörü:

Evinizde kapınıza veya pencerenize takılı olan bu kapı ve pencere sensörü, her zaman açık veya kapalı olup olmadığını bilmek için, APP aracılığıyla diğer Aqara akıllı aksesuarları ile akıllı bağlantı hayatınızı daha kolay ve rahat hale getirir.  Bir pencere veya kapının Aqara veya Mi Home APP aracılığıyla gerçek zamanlı olarak kapatılıp kapatılmadığını algılar. Hayatınızı kolayca kontrol etmek için diğer akıllı ağ geçidi cihazlarıyla bağlantı kurabilir. Doğru algılamayı sağlamak için bir sensör konusu ve bir mıknatıs dahildir. Mini boyutlu, basit kullanım, başka araçlara gerek yoktur.

  • Bilicra Hodoor Akıllı Kapı Pencere Sensörü:

Bilicra Smart uygulaması ile hareket algılandığı anda sesli ve yazılı olarak bildirim gönderilmektedir. Sensörün algıladığı tüm hareketleri ve zamanları kayıt altına alarak dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

  • Xiaomi Akıllı Kapı ve Pencere Sensörü:

Xiaomi akıllı ev sistemlerinin bir parçası olarak kullanabileceğiniz kapı – pencere sensörü 2 nesil ile kapı açılma – kapanma zamanları için telefonunuzda detaylı geçmiş bilgisi tutabilir. Kapı kapandığı zaman yapılmasını istediğiniz bir takım görevler atayabilirsiniz. Örneği Xiaomi’nin akıllı lambasını kullanmanız durumunda “kapı kapandığında lambayı aç” şeklinde görev oluşturabilirsiniz.

Not: Bu ürün Xiaomi Mi Smart Home Merkezi Kontrol Ünitesi ve Mijia uygulaması ile birlikte kullanılabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli