Ütü Arızaları ve Tamiri

Sıradaki içerik:

Ütü Arızaları ve Tamiri

e
sv

Elektrik Faturasını Yarıya Düşürmenin Yolları

09 Mart 2020 21:03

Teknoloji ile tanıştığımızdan bu tarafa insan gücü kullanımı azaldı ve işimizi kolaylaştıracak elektronik cihaz hayatımıza girdi. İşimizi kolaylaştıran bu cihazlar elektrik ve elektrik faturası ile bağımızı arttırdı.

Teknolojinin bize sağladığı kolaylıklardan kaçamayacağımıza göre faturayı düşürmenin yollarını aramalıyız. İşte şuan bundan bahsederek cebinize biraz daha fazla para kalmasını sağlayacağım. Dört kişilik bir aileye ortalama 120₺ fatura geliyor kişi sayısı artıkça faturada artıyor . Tasarruf,tek kişi ile olacak iş değil tüm aile tasarruf için elinden geleni yapmalı.

Abonelik Ve Elektrik Sayacı Değiştirme

İlk yapmamız gereken elektrik aboneliğinde değişikliğe gitmek ve akıllı sayaç kullanmak olacaktır. Faturanız aylık 70₺ üzeride ve yıllık olarak 600 kWh üzeride ise fesih bedeli ödemeden aboneliğinizi değiştirilebilirsiniz.

Mikro dalga fırın teknolojinin bir nimeti, zaman ve enerjiden tasarruf sağlayan bir cihaz yemek ısıtırken 20 saniyede ısıtma sağlıyor ve enerjiden yarı yarıya tasarruf sağlıyor. Normal fırında ise pişirme işlemi yaparken kapağı sürekli açmayın.

Dekoder:Tv’leri kapatınca çalışmaya devam eder ve enerji tüketir en sağlıklı olanı fişini çekmek olacaktır aynı kural TV’ler içinde geçerli.

Gün ışığından oldukça fazla yararlanılmalı, mobilyaları ışığı kesmeyecek şekilde yerleştirmeli. Duvarların açık renkte olması oldukça faydalı olacaktır.

Enerji tasarruflu ampuller kullanın.

Tasarruf ampulleri

Su ısıtmak için su ısıtıcı değil tüp kullanın çünkü bu ürünler oldukça fazla güç tüketmektedir.

Kullandığımız çamaşır makinesi buzdolabı gibi ürünlerin A sınıfı olasına dikkat edelim.

Perdeleri güneş ışığında açık tutmalı ve gece ise ısı kaybı olmaması için kapatmalıyız.

Klima kullanıyorsanız klimanızın bakımını yaptırın ve eski klima kullanmayın. Ayrıca kullanmadığımız cihazların prize takılı olmadığından emin olalım.

Unutmyın en ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli