Google Haritalar’da Elektrikli Araba Şarj Noktaları Nasıl Bulunur?

Sıradaki içerik:

Google Haritalar’da Elektrikli Araba Şarj Noktaları Nasıl Bulunur?

e
sv

Amazon Echo Show 15 İncelemesi

442 okunma — 15 Ocak 2022 23:13

Amazon’un ilk duvara monte akıllı ekranı olan Echo Show 15, ilk olarak 10 ve 13 inçlik bir cihaz olarak üretilmişti. Amazon, Echo Show 15 ise 15,6 inçlik büyüklüğe sahip ve duvara asılabiliyor. Cihazı ilk gördüğümüzde küçük TV ve bilgisayar monitörünü anımsayabilirsiniz. Ayrıca duvara asılan ilk model olma özelliğini taşıyor.

Tasarımdaki büyük değişikler duvara asılması ve masa standı kullanarak masada kullanılması Echo Show 15, almanız için yeterli özellikler değil. Şimdi Echo Show 15 almanız için size gerekli özelliklere geçelim.

Amazon Echo Show 15 Tasarım ve Görüntüleme

Portre modu, Echo Show 15 için kullanıcıya akıllı çerçeve özelliği sunuyor. Ayrıca ince tasarımı ve duvara yatay ve dikey montajı ise kullanıcıya farklı seçenekler sunuyor. Akıllı ekranı duvara montaj etmeyecekseniz, ayarlı masaüstü montajını satın alabilir ve Echo Show 15’i dikey veya yatay modda istediğiniz açıda eğebilirsiniz.

Amazon Echo 15 isteğe bağlı stand

Büyük olmasından dolayı masaüstünde pek tercih edileceğini düşünmüyorum. Tasarım konusuna geldiğimizde ise tüm Echo Show cihazlarında ortak olan kontroller 15’te standart olarak sunuluyor.

Amazon Echo 15 gizlilik kapağı kapatıldı

Web kamerasını fiziksel olarak engelleyen bir gizlilik kapağı da var.

Amazon Echo Show 15 Diğer Özellikleri

Amazon Echo Show 15, galeride bulunan widget’lar, ekranda bilgi parçacıkları sunar. Ekranda daha fazla yer kaplamak yerine, widget’ların tanıtımıyla yeni ekran deneyimi sunuyor. Başlatma seçenekleri, Alexa uygulamasında ayarlandığı gibi favori cihazlarınıza hızlı erişim sağlayan bir akıllı ev widget’ını içerir. (alışveriş listeniz, hatırlatıcı, göndereceğiniz mesajlar, yapışkan notlar ve hatırlatıcı) olarak ulaşılabilir.

Amazon Echo 15 widget'ları ana ekranı

Echo Show 15, ses tanımlama mümkündür. Ayrıca kimin baktığını anlayarak ekranı kişiselleştirir. Görsel Kimliği kullanarak, ailenizde yaşayanlara özel notlar bırakabilirsiniz. Bu özellik yalnızca Echo Show 15 onları tanıdığında görünecek şekilde çalışır.

Echo Show’a uygun cihazlar eklenerek evinizdeki, ısıtmayı açabilir hatta sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Akıllı ampulün parlaklığını manuel olarak ayarlamanıza yardımcı olur. Zigbee radyosu bulunmadığından akıllı ev merkezi olarak kullanılamaz.

Amazon Echo Show 15 Video ve Ses Kalitesi

Amazon Echo 15 video seçenekleri

Kaliteli stereo özelliği sayesinde müzik için ideal olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bas ve tiz sesler karışıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli