CES’te Tanıtılan Akıllı Ev Teknolojileri

Sıradaki içerik:

CES’te Tanıtılan Akıllı Ev Teknolojileri

e
sv

Google Haritalar’da Elektrikli Araba Şarj Noktaları Nasıl Bulunur?

14 Ocak 2022 19:27

Benzin istasyonlarını çoğu yerde bulabilir ve aracınız için uygun yakıtı alabilirsiniz. Fakat elektrikli araçlar için şarj istasyonları bu kadar yaygın değil. Ayrıca yoldan fark edilmeleri daha zor durumda. Neyse ki Google Haritalar, elektrikli arabanız için şarj cihazlarını bulmanızı kolaylaştırıyor.

Fiş Tipinizi Ekleyin

Şarj istasyonu aramaya başlamadan önce, Google Haritalar’a elektrikli arabanızın kullandığı fiş türünü eklemelisiniz.  Google Maps aracınız için uyumlu şarj cihazlarını bulmanızı sağlar. Adım adım bu işlemin nasıl yapıldığını sizlere anlatmak istiyorum. iPhone, iPad veya  Android  cihazınızda Google Haritalar’ı açın.  

Aşaığıda gösterildiği gibi; Arama çubuğunda profil simgenize dokunun ve “Ayarlar”ı seçin.

Aşağı kaydırın ve “Elektrikli Araç Ayarlarını”seçin.

"Elektrikli Araç Ayarları"na dokunun.

“Fiş Ekle” için artı simgesine dokunun ve aracınız için fiş tipini seçin.

"Fiş Ekle"ye dokunun ve bir fiş seçin.

Hepsi bu kadar. Artık Google Haritalar, hangi tür şarj cihazına ihtiyacınız olduğunu bilecektir.

EV Şarj İstasyonlarını Bulun

iPhone, iPad veya  Android  cihazınızda Google Haritalar’ı açın arama çubuğunun altında listelenen kategorilerin en sağına gidin ve “Diğer”e dokunun.

"Diğer"i seçin.

“Hizmetler” bölümüne ilerleyin. Bu, Android ve iPhone’da biraz farklı görünecek, ancak “Elektrikli Araç Şarjı“nı göreceksiniz.

"Elektrikli Araç Şarjı"nı seçin.

Bu, bölgenizdeki sonuçların bir listesini getirecektir.  Mesafe ve puanlamalara göre liste sizlere sunulur.

Sonuç sıralama seçenekleri.

Sonuçlanan listede birçok detay kullanıcıya sunuluyor. Kaç adet şarj istasyonu hızları yararlı bilgilere ulaşılır. Seçtiğiniz şarj cihazına tıklayın ve yol tarifi simgesine dokunun.

Bir şarj istasyonuna gidin.

Güzergaha EV Şarj İstasyonları Ekleyin

Halihazırda araba kullanıyorsanız ve şarj istasyonu bulmanız gerekiyorsa, mevcut navigasyon rotanıza bir durak ekleyerek şarj istasyonuna varabilirsiniz.  

Bu adımları yaptıktan sonra tek yapmanız gereken  Google Haritalar ile rotanızda benzin bulmak için kılavuzumuzdaki adımları takip etmek, ancak bunun yerine “Elektrikli araç şarj istasyonlarını” aramak.  Sonuçları göreceksiniz ve rotanıza hangi şarj cihazını ekleyeceğinizi seçebilirsiniz. Türkiye’de bu sistem aktif değil.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli