İnce Toz Sensörü Nedir?

Sıradaki içerik:

İnce Toz Sensörü Nedir?

e
sv

Tavan Vantilatörü Nasıl Kurulur?

28 Haziran 2020 21:28

Sıcakların artığın şu dönemlerde evimizi serin tutmak için çeşitli yöntemler deniyoruz. Bu yöntemler ise bütçemizle orantılıdır. Isınma yada soğuma ihtiyacını karşılamak için bazı aileler sezonluk olarak çözümler üretiyor yani seyyar aletler kullanmayı tercih ediyorlar.

Tavan Vantilatörü Montajı İle İlgili Hususlar

Takacağımız tavan fanı oda için doğru boyutta olmalıdır. Fanı boyutu odaya göre olmalı ki bizim için tehlike yaratmasın.

  • Yaklaşık 75 metre kare büyüklüğündeki bir oda için 29-36 inç bıçak çapına sahip bir fan tercih etmeliyiz.
  • 75 metre kareden büyük odalar için bıçak çapı 36 ila 42 inç olan bir fan seçin.
  • Gerekli malzemeleri aşağıdaki görselde sıraladık.

Tavan Fanınızın Montajı ve Takılması

  • Fanlar genellikle evlere sonradan eklenen cihazlardır. Bunun için mevcut sisteminizi kontrol edin. Eğer mevcut sistem buna uygunsa kurulum için ve sizin güvenliğiniz için enerjiyi kesin. Mevcud sistem uygun değilse gerekli yükseltme işlemini kesinlikle yapın alacağınız önlemler arızalardan sizi korur. Yani burada komütatör anahtar bağlantısını bilmeni gerekecektir. Komütatör, (İkili) Anahtar Nasıl Bağlanır? komütatör anahtarlar sadece açma kapatma yapabilir hız kontrolü için kullanılmazlar.
  • İkinci adım ise fanı tavana tuturmak için gerekli olan şablonu yerine montaj etmek. Eğer mevcut konumda bir aydınlatma armatürü varsa sökün ve şablonu montaj edin. Tavan plakasını(brakeini) yerine düzgünce montaj edilmeli sabit ve sarsılmaz olmalıdır.

Tavan Fanını Takma

Downrodlu bir fan için, kabloları kanopi trim halkası (varsa), kanopi ve downroddan geçirin. Telleri iniş çubuğundaki pimin bir tarafına geçirin.

Gömme montajlı bir fan için fan motorundaki kabloları üst muhafaza, trim halkası (varsa) ve kanopi içinden geçirin.

Bir downrod montajı için, downrod’u fan motorundaki bilezik manşonuna takın ve üreticinin talimat verdiği gibi motor tertibatına sabitleyin.

Sıva altı montaj için üst muhafazayı, trim halkasını (varsa) ve kanopiyi fan motoru düzeneğine takın.

Downrod veya gömme montaj uygulamalarında çalışan fanların, gömme montajlı kurulum için dönüştürmek üzere ek ayarlamalar gerekebilir.


Dikkat

Downrod’u yaka manşonuna sabitleyen bağlantı elemanlarını sabitlemek için pense, bir anahtar veya bir tornavida kullanın.

Montaj braketinde veya tavan plakasında fanı kablolamak için destekleyen bir kanca varsa, fanı kancaya asın. Bazı downrod fanlarda, askı topunu montaj braketine veya tavan plakasına yerleştirirsiniz. Topun düzgün yerleştirildiğinden ve montaj braketiveya tavan plakasındaki tırnağın top üzerindeki yuva ile hizalandığından emin olun.

Kanca veya downrod yoksa, aşağıdaki adımları takip ederken fanı destekleyen bir yardımcıya sahip olun. Kabloları fan üreticisinin talimatlarına göre birleştirmek için kablo konektörleri kullanın. Bağlantılar, iki anahtar – fan ve ışık – veya tek anahtarlı kablolama için kablo kullanmanıza bağlı olarak değişecektir. Elektrik bağlantısını yaptıktan sonra çekme zinciri ve anahtar bağlantısını fan bağlantı şemasına göre yapınız.

Son olarak fan muhafazası ve kanopiyi yerine montaj ediniz ve kullanıma hazır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli