Şarj Güvenliği

Sıradaki içerik:

Şarj Güvenliği

e
sv

İnce Toz Sensörü Nedir?

26 Haziran 2020 23:05

Son yıllarda havadaki partikül maddelerin insan sağlığı üzerinde önemli etkisi var. Bu, özellikle yüksek trafik ve endüstriyel üretim yapan metropol bölgeler için geçerlidir.

Ancak, zamanımızın çoğunu kapalı alanda geçirmekteyiz. Birçok insan parçacık madde ile ilgili problemler yaşayabileceklerinin farkında değildir. Bu konuda oda kullanıcılarına entegre bir çözüm sunmak gerekir.

İnce toz hava kirliliği küresel bir problemdir. İnce toz, dünyadaki hareketli şehirlerin sakinlerini etkileyen hızla büyüyen bir sorundur. AÇA’ya (Avrupa Çevre Ajansı) göre, Avrupa Birliği’nde yılda 400.000 kişi ince toz kirliliği nedeniyle erken ölmektedir). Çin ve Hindistan’daki ölüm oranı ise en yük oranlardadır. İnce toz, taşıtlardan, kömür, linyit elektrik santrallerinde, endüstriyel proseslerde veya özel evlerden oluştuğu gibi çöller gibi doğal ince toz kaynakları da vardır.

İnce toz nedir?


Havadaki partikül maddede ince toz bulunur bu tozlar çıplak gözle görülmez. Parçacıklar burun, ağız ve boğaz içine girer ve hatta akciğerlere derinlemesine nüfuz ederek akciğer kanseri ve kardiyovasküler hastalıklara neden olur. Hava kalitesini ince toz kirliliği açısından değerlendirebilmek ve kirlilik derecesini iletebilmek için, bazı ülkelerin hükümetleri farklı ulusal hava kalitesi standartlarına karşılık gelen bireysel AQI (Hava Kalitesi Endeksleri) tanımlamıştır. Bu AQI sayıları çoklu kirleticilere dayalı olarak hesaplanır. PM2.5, PM102), ozon, NO2, SO2 ve CO.
AQI arttıkça, nüfusun giderek daha büyük bir yüzdesinin ciddi olumsuz sağlık etkileri oluşur.

Bunun için piyasaya sürülen ince toz sensörleri, sağlıklı iç mekan havası sağlarlar. Binaların içindeki hava kirliliğini izlemek ve kontrol etmek için ince toz sensörleri geliştirdi.

İnce tozun sağlığa zararlı etkisi ve buna karşılık sağlıklı bir yaşam veya çalışma ortamı sağlamak için artan bir farkındalık vardır. Mülk sahipleri ve geliştiriciler için, sağlıklı bir iç mekan iklimi, binaların ticari değerini önemli ölçüde artırabilir.

Yüksek performansları sayesinde ileri teknoloji uygulamalar için tasarlanmıştır ve hem ticari hem de konut gibi çok çeşitli binalar için uygundur. Kullanım örnekleri arasında tek veya çoklu oda hava kirliliği kontrolü ve genel iklim izleme ve kontrolü için sofistike bina yönetim sistemlerine entegrasyon sağlar.

Sensörler dört farklı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca ve Çince) çalıştırılabilir ve dünya genelindeki belirli bölgeler için gereken IAQ Sınıfı kolayca seçilebilir. Sensör modülü bile rutin bir servis ziyareti sırasında hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir, böylece tüm sensörün değiştirilmesi gerekmez.ayacağı muhtemeldir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli