Step Motor Çeşitleri Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Step Motor Çeşitleri Nelerdir?

e
sv

Ev Sinema Sistemi Nedir? En İyi Modeller Nelerdir?

871 okunma — 28 Kasım 2022 15:11

Ev sineması özel ses sistemleri ve büyük ekran televizyon (ya da projeksiyon) ile sinemada yaşanılan deneyimin ev ortamında yaratılmasıdır. Sinemadakine benzer bir ses deneyimi yaşatmak için çok hoparlörlü bir düzen kurulur. Merkez hoparlörü görüntü kaynağının üstüne ya da altına yerleştirilir ve bu hoparlör konuşmaları aktarır. Ekranın sağına ve soluna konulan hoparlörler ses efektlerinin yanı sıra konuşmaların sağdan ya da soldan geldiği duygusunu vermeye yarar. Arka ya da yan hoparlörler çevresel sesleri ve efektleri verir.

Ev Sinema Sisteminin Bileşenleri

  • Video Kaynakları:

Video kaynağı, ev sinema sisteminin televizyon gibi bir görüntüleme aygıtına ortam sağlayan parçasıdır. Çoğu ev sineması, bilgisayarın sabit sürücüsüne benzer video kaynakları kullanır. Filmler ve şovlar bileşen üzerinde oynatılmak üzere saklanır ve yeni filmler ve programlar doğrudan video kaynağına indirilebilir. Daha yeni video kaynakları İnternet’e erişebilir, bu da Netflix veya Amazon Prime’dan program akışını kolaylaştırır.

DVD Oynatıcı
  • Alıcılar:

Alıcı bileşeni, ev sinema sisteminiz için sesi işleyen parçadır. Hoparlörleriniz için surround sesi yönetir ve televizyonunuz için tüm video ve ses kaynaklarınızı bağladığınız yerdir. Bir alıcı, ev sinema sisteminizin merkezidir. Günümüzün ev sineması alıcıları, surround ses işleme ve hoparlörlerinizi çalıştırma gücü sağlamanın yanı sıra, tüm ses/video kaynaklarınız ve TV’niz için bir bağlantı merkezi görevi görür. Mevcut alıcı modellerimizin çoğu, sisteminizi bir mobil uygulama kullanarak kablosuz olarak kontrol etmenize izin verir ve bazıları internetten müzik akışı yapmanıza izin verir.

AV Alıcı
  • Aşırı Gerilim Koruyucular:

Her ev sinema sisteminin ihtiyaç duyduğu hayati bir ekipman aşırı gerilim koruyucudur. Bir ev sinema sistemindeki elektronik parçalar hassastır ve güçteki dalgalanmalar devreleri saniyeler içinde yok edebilir. İyi bir aşırı gerilim koruyucuya yatırım yapmak, tüm sistemi güç artışlarından veya dalgalanmalarından koruyabilir.

Aşırı Gerilim Koruyucu
  • Ses Sistemleri:

Bir ev sinema sistemi için gerekli bir bileşen surround sestir. Filminizden tüm sesi almak ve sinema deneyimini kopyalamak için hoparlörlerden ve subwoofer’dan oluşan bir ses sistemine ihtiyacınız olacak. Hoparlörler Yerde Duran, Duvara Monte Edilen, Tavan İçi ve Duvar İçi şeklinde gelir. Her birinin kendi artıları ve eksileri var. Subwoofer, filmlerdeki düşük frekansları çalan özel bir hoparlördür. Bu öğeler, ev sinema sisteminiz için doğru sesi oluşturmanın anahtarıdır.

Surround Hoparlör Ses Sistemi
  • Bağlantı Kabloları:

Her şey doğru şekilde bağlanmadıkça ev sinema sisteminiz düzgün çalışmayacaktır. Bileşenleriniz için doğru boyutta ve uzunlukta kablolar almak, ekipmanınızın doğru şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Audioquest, ev sinema sistemleri için çok çeşitli bağlantı kabloları sunar. HDMI kabloları, 8K UHD HDR’ye kadar 18 GBPS’ye kadar sertifikalıdır ve bileşenlerinizi bağlamak için mükemmel bir seçimdir.

HDMI Kablosu
  • Görüntüleme Cihazları

Evde gerçek bir sinema deneyimi yarattığınızdan emin olmak için, filmlerinizi izleyebileceğiniz büyük bir ekrana ihtiyacınız olacak. İster televizyon ister video projektörü seçin, ev sinema alanınıza güzel bir şekilde uyan bir şey seçtiğinizden emin olun. Resim çözünürlüğünü araştırmak, size en uygun görüntüleme cihazını seçmenize de yardımcı olacaktır.

OLED Ekran Televziyon

En İyi Ev Sinema Sistemleri

  • JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers

JBL markasının üretimi olan JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers, özellikle evde film izlemeyi ve müzik dinlemeyi seven kullanıcıların sıkça tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Markanın birçok özelliği bir arada sunduğu ses sistemi, estetik tasarımı ile de ön plana çıkmayı başarıyor. JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers, oldukça güçlü bir sisteme sahip olarak üretiliyor. Sahip olduğu sistem sayesinde sesi net bir şekilde ortama yayabilen JBL marka ses sistemi, premium ses kalitesi almak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanan sistemler arasında bulunuyor. Sinyal sistemi olarak “wireless” bağlantı tipi ile çalışan JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers, bu sayede kullanıcılarına hem pratik hem de kolay bir kullanım olanağı tanıyabiliyor. JBL marka ses sistemi, üç adet HDMI girişine de sahip bulunuyor. Bu sayede birçok farklı cihaz ile bağlantı sağlayabilen JBL Bar 5.1 4K Ultra HD Soundbar & TrueWireless Speakers, kullanıcısına sınırsız bir kullanım ağını da açabiliyor. Sahip olduğu 4K Ultra HD sistem sayesinde sesin tüm detaylarını temiz ve dengeli bir şekilde ortama dağıtabiliyor. Yüksek kalite materyal ile üretilen JBL ses sistemi, kullanıcılarına uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanımı da beraberinde sunabiliyor.

  • Samsung HW-Q990B/TK

Q-Series Soundbar HW-Q990B, Kablosuz Dolby Atmos, Gerçek 11.1.4ch Ses, Q-Symphony ile TV ve Soundbar’ın mükemmel uyumu, SpaceFit Sound+ ile mekanınıza göre mükemmel bir şekilde ayarlanan ses Gerçek 11.1.4 kanal ile Sonsuz ses özelliğine sahip bu sistem, dünyadaki ilk dahili kablosuz Samsung Smart TV’den soundbar’a Dolby Atmos bağlantısı sunmaktadır. Sizi saran rakipsiz çevresel ses Q Series Soundbar ve televizyonların mükemmel uyumu mekanınıza göre mükemmel bir şekilde ayarlanan ses seviyesi sayesinde isteklerinizi büyük ölçüde karşılamaktadır.

  • Sony UBP-X700:

UBP-X700, en popüler video dosyası türlerini destekler, böylece en sevdiğiniz filmleri ve ev filmlerini izleyebilirsiniz. Ultimate disk sürücüsü Tüm CD, DVD ve Blu-ray koleksiyonlarınızı tek bir evrensel oynatıcıyla rahatça oynatabilir. Dijital müzik uyumlu UBP-X700, AAC ve PCM sesten 11,2 MHz DSD’ye kadar çeşitli müzik formatlarını desteklemektedir. 4K kalitesinde film ve TV akışı gerçekleştirebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli