Omik Yük Nedir?

Sıradaki içerik:

Omik Yük Nedir?

e
sv

Banyolarda Elektrik Tesisatı ile İlgili Nelere Dikkat Edilmeli

704 okunma — 20 Şubat 2021 20:58

Banyolardaki elektrik tesisatı su tesisatı kadar önemlidir. Elektrik ve su bir birine zıt iki karakterdir. Mümkün olduğunca yan yana gelmemesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken birinci madde elektrik bağlantılarının ve bağlantı kutularının banyo içerisinde olmamasıdır. Yani buat yapmamak gerekir. Bunun nedeni ise elektrik ve kabloların nemli ve buharlı yerleri sevmemesidir. Buat ise elektrik kablo bağlantıların yapıldığı kutu olarak bilinmesi yeterlidir.

Banyo buatlarını konumlandırırken elimizden geldiği kadar banyo dışı tercih edilmesi gerekir. Buat ana bağlantıyı geçtikten sonra ise gelelim banyolar için gerekli olan en önemli diğer noktaya; ayna aydınlatması ve ayna yanındaki prizler. Bunları konumlandırırken ise aynanın sağ veya sol tarafına 120cm kadar yükseklikte etanj ürünler kullanılmalıdır.

Elektrikli alet olarak ise çamaşır, kurutma termosifon gibi aletler kullanılacak ise bunların yüksek güç tükettiğini unutmamak lazım yani elektrik hatları ve sigortaları ayrı olmalıdır. Banyo içerisindeki nemli havayı tahliye etmek için ise havalandırmayı unutmamak gerekir.

Diğer özellikler ise banyo ihtiyacına göre şöyle sınıflandırılmalıdır. Banyoda jakuzi varsa jakuzi hattı TV ve telefon hattı ise isteklere göre çekilmelidir. Bunlar tamamen müşteri isteklerine göre tasarlanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli