Voltaj Regülatörü Nedir?

Sıradaki içerik:

Voltaj Regülatörü Nedir?

e
sv

Saç Düzleştirici Kullanım Tavsiyeleri

29 Mart 2022 21:13

Genel olarak saçlarımız çok hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Özellikle kıvırcık saçlı hanımefendilerin ve beyefendilerin vazgeçilmezi olan saç düzleştiricileri yıllardan beri hayatımızda yer alan bir alet haline gelmiştir. Saç düzleştiricilerin bu kadar yaygın bir hale gelmediği zamanlarda dahi bizlerin ütüyle de olsa saçları düzleştirme ihtiyacımızın olduğu zamanları da unutmak kaçınılmazdır.

Saç düzleştiricileri nasıl kullanılır ne işe yarar, faydaları ve zararlarından biraz bahsetmek gerekirse; Saç düzleştiricileri direkt saça temas ettiğinden ötürü onun derece ısısını çok iyi ayarlamamız lazım ve bu aparat derecesini de genelde kendi saç yapımıza göre ayarlarız. Saç yapımız kalın telli ve gür ise bu ısı derecesi en fazla 200, daha ince telli ve yıpranmış saçlara sahipsek bu derece 160’ı geçmemesi gerekir. Bu derecelere dikkat etmezsek eğer saçlarımızın kısa sürede yıpranmasına ve daha fazla dökülmesine neden olmuş oluruz bu da saç düzleştiricilerinin zararları arasında yer alır.

Saç düzleştiricilerilerinin kullanımına bakacak olursak; Öncelikle elimize bir fırça almalı ve saçımızı güzel bir şekilde taramalıyız. Tarama işlemimiz bittiğinde saçımızda hiçbir dolaşıklık kalmamalı. Tarama işleminin ardından, saçımızı ısıya karşı koruyacak bir ürünü (krem vb) saçlarımızın ortasından başlayarak uçlara doğru sürmeliyiz. Bu ürün saçımızı ısının zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda saçlarımıza parlaklık da kazandıracaktır. Ardından saçımızı ortadan ikiye ayırmalı ve ufak parçalara bölmeliyiz. Böldüğümüz parçaları da yine ikiye ayırarak altta kalan parça ile düzleştirmeye başlamalıyız. Bu arada her ne kadar önceden saçımızı taramış olsak da düzleştirme işleminden önce tarakla üzerinden geçmemizde fayda vardır. Düzleştiriciyi kullanırken dikkat etmemiz gereken saçın dibinden tutup saçın dışına doğru uygulamamız ve uygulamayı saç uçlarına kadar devam ettirmemizdir. Yani uygulama aşağı doğru değil de dışa doğru olmalıdır. Bu işlemi tüm saçımıza aynı şekilde uygulamalıyız. İşlem sona erdikten sonra uygulamanın başında kullandığımız üründen biraz daha alarak saçımızda elektriklenme olan yerlere hafifçe sürmeliyiz. Böylece hem elektriklenmeleri hem de kabarmaları önlemiş oluruz.

Saç düzleştirmede dikkat edilmesi gerekenler nedir diye bakacak olursak eğer ; Saçımızın uzunluğuna ve tipine göre saç düzleştiricisi satın almalıyız. Uygulamadan önce, saçımızı ısının zararlı etkilerine karşı korumak için mutlaka bir ürün kullanmalıyız(genelde saç bakım kremleri olur) . Kullanmış olduğumuz düzleştiriciyi aşırı derecede ısıtmaktan kaçınmalıyız. Aşırı ısıtılmış düzleştiriciler saça gereksiz yere zarar verecektir. İşlem tamamlandıktan sonra da, uygulama başında kullandığımız ürünü ya da saçlarımızı besleyecek, parlaklık kazandıracak farklı bir ürünü saçlarımıza uygulamalıyız. Saçlarımızın elektriklenmesini önlemek amacıyla iyon özelliği olan bir düzleştirici kullanmamız bize daha fazla fayda sağlayacaktır. Uygulamaya başlamadan önce saçımızın kuru olduğundan emin olmalıyız. Islak saçları düzleştirmeye çalışırsak çok kolay kırılmasına yol açabiliriz. Düzleştiriciyi uygularken uzun süre aynı saç tutamının üzerinde tutmamaya özen göstermeliyiz. Aksi takdirde saçlarımız daha fazla zarar görebilir. Düzleştireceğimiz tutamların çok kalın olmamasına dikkat etmeliyiz. Tam olarak düzleşmemiş tutamların üzerinden de, saçımızın aşırı derecede ısınmadığından emin olarak, birkaç kez daha geçebiliriz. Saçlarımızdan buhar çıkıyorsa ya da cızırdamalar duyuyorsak düzleştirmeyi hemen durdurmalıyız. Çünkü bu, saçlarımızın tam olarak kurutulmadığı anlamına gelmektedir ve saçımıza oldukça zarar verecektir. Hemen bir kurutma makinesiyle saçımızı iyice kurutmalı ve ardından düzleştirme işlemine devam etmeliyiz. Her üründe olduğu gibi saç düzleştiricilerinde de ürünü kuralına uygun dikkatli bir şekilde kullanırsak gayet güzel sonuçlar elde etmiş oluruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli