Kombili Evlerde Doğalgaz Tasarrufu İçin Nelere Dikkat Etmelidir?

Sıradaki içerik:

Kombili Evlerde Doğalgaz Tasarrufu İçin Nelere Dikkat Etmelidir?

e
sv

Google Chromecast Nasıl Kurulur?

16 Aralık 2020 20:35

Google Chromecast Nedir?

Chromecast, herhangi bir TV’yi akıllı hale getirir. TV’nize takılır ve internete bağlar. Bu sayede akıllı telefonunuz veya tabletinizdekileri TV ekranınıza gönderebilir (veya ‘yayınlayabilirsiniz’). Bu, Netflix programlarını veya YouTube videolarını televizyonunuzda izleyebileceğiniz ve hatta en sevdiğiniz mobil oyunları büyük ekranda oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Chromecast Ne Yapar?

Chromecast sayesinde akıllı telefonunuz bir TV uzaktan kumandasına dönüştür. Cast uyumlu bir uygulamadan akıllı telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan veya TV’nizden içerik akışı sağlamak için evinizin Wi-Fi’ını kullanır. Bu, TV’de oynatılan yayını kesintiye uğratmadan veya pili bitirmeden cihazınızı kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Chromecast’i Nasıl Kurulur?

Chromecast’i kurmak gerçekten hızlı ve kolaydır. Google Home uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirmeniz ve şu basit adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Chromecast’inizi TV’nizin arkasına takın ve açılmasını bekleyin.
  2. Google Home uygulamasına tıklayın ve sağ üst köşedeki cihazlar ikonuna dokunun.
  3. Chromecast’inizin seçeneğinin altındaki ‘Kur’a dokunun ve istemleri izleyin. Öncelikle, TV’nizde bir onay kodu görünecektir. “Görüyorum” seçeneğine dokunarak kodu gördüğünüzü onaylayın. Ardından, bölgenizi (Birleşik Krallık) seçmeniz ve ardından “Devam Et” i tıklamanız istenecektir. Ardından, Chromecast’inizin adını rastgele oluşturulmuş adından değiştirmeniz istenir. Özellikle evde birden fazla varsa, içerdiği odaya göre adlandırmanızı öneririz (örn. ‘Oturma Odası’).
  4. Artık yayınlamaya başlayabilirsiniz! ‘Yayınlamak’ için sadece yayın simgesine tıklayın – köşesinde Wi-Fi sembolü olan bir dikdörtgendir. Netflix, BBC iPlayer ve daha pek çok uygulamada göreceksiniz. Üzerine tıkladığınız anda içeriğiniz TV’ye ışınlanacaktır.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli