Sesli Diyafon Arızaları

Sıradaki içerik:

Sesli Diyafon Arızaları

e
sv

2030’a kadar 100 GW’lık Enerji Depolaması Mümkün Olacak

01 Ekim 2020 14:39

Fosil yakıtlardan ve diğer yenilebilir kaynaklarından üretilen enerjiler artık depolanabilecek. Enerji insanlığın ihtiyacı olduğundan bu yana bazı yöntemler ile transfer işlemi yapıldı. Bu sayede enerji olmayan yerlere enerji sağlandı. Ancak günümüzde enerjiyi depolamak ve taşınır hale getirilmesi üzerine birçok çalışma var bu çalışmayı yapan EEnergy Storage Association’a (ESA) göre, on yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde 100 gigawatt’lık yeni enerji depolanacağı belirtildi.

Bu sayede yenilebilir enerjiyi daha verimli kullanmak iletim dağıtım hatlarındaki bakım onarım maliyetini azaltmayı hedeflemektedir. Bu teknolojiler sayesinde esnekliğin artırılması, maliyetli iletim ve dağıtım şebekesinin genişletilmesi ve yükseltilmesi, enerji tüketimi üzerindeki müşteri kontrolünün artırılması, hedeflenmektedir.

Lityum iyon piller şu anda enerji depolama pazarına hakim olsa da, 2038’e kadar akış pilleri, termal depolama, mekanik depolama ve pompalı depolama hidroliği dahil olmak üzere diğer pil teknolojilerinin kullanılacağı ön görülüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli