Fiber Optik Kablolar Nasıl Çalışır?

Sıradaki içerik:

Fiber Optik Kablolar Nasıl Çalışır?

e
sv

BASEC Nedir?

24 Haziran 2021 22:42

İngiliz Kablo Onay Servisi BASEC, elektrik sektörü ve kalite standartlarını karşılamak için 1971 yılında kurulmuştur. 45 yılı aşkın bir süredir bağımsız şekilde faaliyet gösteren BASEC markası, kalite, şeffaflık ve tarafsızlık ilkelerinden ödün vermiyor. BASEC, kalite yönetim sistemlerine ek olarak güç, enerji, veri, sinyal kabloları ve kablolar için yardımcı ürünlere test ve belgelendirme hizmetleri sunan dünya lideri firmadır.

BASEC’in işinde deneyimli mühendisleri, teknisyenleri ve denetçilerden oluşan ekipleri, sayesinde kapsamlı ticari, endüstriyel ve teknik hizmet sunmaktadır. Ek olarak ısmarlama tip testi, uygunluk konularının tarafsız araştırılması ve anlaşmazlık durumunda test ve raporlama dahil olmak üzere bir dizi destek hizmeti sunmaktadır. 

BASEC, Ulusal, Uluslararası ve Avrupa kablo ürün standartlarına ulusal ve sektör kablo standartlarına, kalite yönetim sistemi standartlarına (ISO) sertifika sağlamak için Birleşik Krallık Akreditasyon Servisi (UKAS) tarafından akredite edilmiştir. BASEC ayrıca sağlık ve güvenlik yönetimi, kablo stokçu planları ve petrol ve gaz endüstrilerine tedarik sağlayan kablo üreticileri için ISO 29001 gibi sektöre özel standartlar gibi başka sertifikalar da sunabilir.

BASEC onaylı kablo satın alınıyor |  Basec Kablosu Satın Alma
BASEC onaylı kablo satın alınıyor

BASEC’in sertifikasyon kuralları, BASEC işaretini taşıyan kablonun güvenli ve standartlara uygun olması anlamına gelir.

BASEC, uyumlu kablolar için Avrupa HAR planının bir üyesidir. BASEC, Avrupa Alçak Gerilim Direktifini ve Yapı Ürünleri Yönetmeliğini destekleyen hizmetler de sağlayabilir.

BASEC, dünya çapındaki kablo üreticilerine ve distribütörlerine test, sınıflandırma, ürün sertifikasyonu ve fabrika üretim kontrol sertifikasyonu sağlayarak müşterilerin güç, kontrol, iletişim ve diğer kablolar için CPR gereksinimlerine uyum sağlamalarını sağlar. Bu kapsam veri, fiber optik, kontrol, kurulum ve güç dağıtımı dahil tüm kablo türlerini kapsar.

Birinci Sınıf Laboratuvar ve Test Hizmeti

BASEC’in birinci sınıf kablo test laboratuvarı, İngiltere’deki en büyük özel test laboratuvarıdır. BASEC, kabloları çeşitli ortamlarda titizlikle test ederek, dünyanın her yerinden kablo üreticileri, tedarikçileri ve kullanıcıları ile birlikte çalışır. Ayrıca, uyumlu olmayan veya sahte kabloların üretimini, dağıtımını ve kullanımını ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için ulusal girişimlerle birlikte çalışarak piyasada bulunan sorunlu kabloları test etme hizmeti de sağlar. Laboratuvar tesisleri, kapsamlı bir dizi elektrik, mekanik, malzeme, kimyasal, yangın ve duman testlerini içerir. 

|  Resim 0175
https://www.basec.org.uk/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli