Pompa ve Hidrofor Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıradaki içerik:

Pompa ve Hidrofor Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

e
sv

WİFİ ve Bluetooth Hoparlör Farkı Nedir?

27 Şubat 2021 20:28

Kablosuz bir hoparlörle tüm favori şarkılarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.  Fakat hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Boyut, sabit iken mi yoksa hareketli iken mi? WİFİ mi yoksa Bluetooth mu? Kısaca kablosuz olan bu teknolojiden bahsetmek ve daha sonra aralarındaki farkı anlatarak devam etmek istiyorum.

Kablosuz Hoparlör Nedir?

Wifi hoparlör ve bluetooth hoparlör

Tamamen bir kablosuz hoparlör yoktur. WiFi hoparlörü şebeke gücüne bağlarsınız. Bir bluetooth hoparlörü ise şarj ederek kullanırsınız.

  • Hoparlörü nerede kullanmak istiyorum? Özellikle içeride mi yoksa dışarıda mı?
  • Yanımda mı götürmek istiyorum yoksa konuşmacı evde mi kalacak?

WiFi veya Bluetooth hoparlör arasında emin değil misiniz? O halde bu yazımızda ikisi arasındaki farkları anlatacağım. 

Bluetooth hoparlörü doğrudan cihazınıza bağlanır. WİFİ hoparlör ise akıllı telefonunuz veya WİFİ ağ üzerinden bağlanır. WiFi hoparlörden gelen ses sinyali daha yüksek daha kaliteli ve kesilme problemi olmaz. Bluetooth hoparlörü WiFi’den bağımsızdır ve pil yardımı ile çalışır.

Bluetooth veya WiFi Hoparlör?

Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör

Bluetooth hoparlörü yanınızda plaja, parka, partiye veya tatile götürmek götüre bilirsiniz. Bluetooth hoparlörün sabit pili veya bataryası vardır. Bu hoparlörlerin, farklı boyutları mevcuttur. Ceket cebine çantanıza rahatça sığarlar. Bazı tipleri su geçirmezdir, bu nedenle onları deniz kenarında güvenle kullanabilirsiniz.

JBL hoparlör açık havada

Wifi Hoparlörler

Hoparlörü esas olarak evde kullanmak ve muhtemelen çok odalı bir sistem kurmak mı istiyorsunuz? O zaman bir WiFi hoparlörü sizin için uygundur. Ev ağınız üzerinden akıllı telefonunuza veya tabletinize kablosuz olarak WiFi hoparlörü bağlayabilirsiniz. Bu, müzik kesilmeden akıllı telefonunuzla odadan kolayca çıkmanıza olanak tanır. Farklı odalardaki birden fazla hoparlörü, WiFi ve akıllı telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla birbirine kolayca bağlayabilirsiniz. Bu şekilde evde çok odalı bir ses kurulumunu kolayca oluşturabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli