Şeker Ölçüm Cihazı (Glukometre) Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sıradaki içerik:

Şeker Ölçüm Cihazı (Glukometre) Nedir, Nasıl Kullanılır?

e
sv

TV Kumandası Nasıl Temizlenir?

27 Ağustos 2020 00:59

Sağlığımız için birçok yeri temizleriz, fakat en çok kullandığımız kumandaları temizlemeyiz. Şu salgın döneminde buna fazlasıyla ihtiyacımız var. Güzel bir film izlerken genellikle yanımızda çerez kola vb. Yiyecekler olur ve bunlar bazen kumandaya dökülür ve kumandanın temizlenmesi gerekir.

Uzaktan kumandanızı temizlemenin doğru yolunu mu merak ediyorsunuz? Bir uzaktan kumandayı temizlemenin en güvenli ve en etkili yolunu belirlemek için üreticinin talimatlarını referans aldık. Bir kullanıcı olarak karşılaştığım kumanda tuşlarının iyi işlem yapmama sizler için çözüyoruz.

Bu işlem için mikro fiber bez secin ve 50/50 alkol ve su, karışımı hazırlayın. Evinizde bu karışım yoksa kolonyada bu işi çözer. Bu işlem düğmeleri ve paneli dezenfekte edecektir. İhtiyacınız olan malzemeler: Alkol ve su (50/50 karışım, kolonya), pamuklu çubuklar, temizlik diş fırçası ve mikro fiber bez.

Pilleri çıkarıp bir kenara koyarak işe başlayın. Düğmeler arasına sıkışmış kalıntıları fırçalamak için diş fırçasını (kuru) kullanarak başlayın. Yukarıdan aşağıya doğru ilerletin. Sonra, bezin dörtte birini hafifçe karışıma batırın ve kumandanın üst kısmındaki ıslak tarafı silin ve daha sert kalıntıları çıkarmak için biraz daha fazla baskı uygulayarak aşağı doğru ilerleyin. Dairesel hareketlerle nazikçe, çalışarak lekelerdeki sertleşmeleri giderin. Alkol uçucu olduğu için kurulama gerektirmez. Ancak, elektroniğe herhangi bir sıvı sızmasını istemeyiz. Bezle ulaşamadığınız yarıkların arasına girmek için karışıma batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın ve kiri nazikçe silin. Bu işlemden sonra pilleri de değiştirmeniz iyi olacaktır.

Elektronik Temizleme

Kumanda içini sökmek için plastik aparat kullanınız. Bu plastik aparatlar kumandanın zarar görmesini engeller. Adım1’deki pil çıkama işleminden sonra; Kumandayı açmak için plastik parçayı kullanım ve kumandayı kanırtarak söküyoruz. Yukardaki görsel ile karşılaşacaksınız. Alkol karışımı ile bunu temizleyin. Kumandanın tuş takımındaki nemi iyice silin ve 15dk kurmaya bırakın sonra montaj işlemine başlayın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli