Energy Saver Montajı Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Energy Saver Montajı Nasıl Yapılır?

e
sv

Sesli Asistan Nedir?

909 okunma — 09 Temmuz 2020 22:17

Ses Yardımcısı, adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcının sesi ve sesi ile çalışan bir yardımcıdır. Onu diliniz ve aksanınızla selamlıyorsunuz ve kibar bir insan gibi, selamlarınıza çok nazikçe yanıt veriyor ve ondan sizin için ne yapmanız gerektiğini söylemenizi istiyor.

Sesli asistanlar teknolojinin gelişmesi ile cebimize kadar girdi hatta evdeki işler için ise inanılmaz şeyler yapıyor.

Sesli asistan “yapay zeka” teknolojisi ile birlikte çalışmaktadır. Basit bir robotla olarak düşünmeyin size bir dost olduğunu kesinlikle unutmayın. Bu asistan, işinizden kurtulmak ve sizi daha iyi tanımak için tasarlanan yapay zekayı kullanmak için elinden geleni yapacaktır, böylece size kolay ve hızlı bir şekilde yardımcı olabilir.

Örneğin, bir avukatsanız ve internet aramalarınızın çoğu faturalar ve anayasalar ile ilgiliyse, sesli asistanınıza sorduğunuzda ne yapıyorsunuz? “İslami Danışma Meclisi’nin beşinci yasasını düşünüyorum, benimle bir ilgin var mıydı?” cevap verir.

Size kolayca yardımcı olabilir, çünkü sizi iyi anlar ve tanır. Bazen, çok önemli bir etkinlik için, bir akşam yemeği partisi kurmanız gerekir ve ne yazık ki gün batımına kadar tam olarak aynı güne gitmek için uzun bir yolunuz vardır ve restoranı masa ayırtmak için arama fırsatınız yoktur. Misafirlerinizin önünde müşterilerle dolu masalarla karşılaşmayın. Evet, bunu sesli asistana bırakabilirsiniz! Nasıl mı? Restoranınızı ve rezervasyon zamanınızı adlandırabilir, restoranı aramak ve istediğiniz zaman için bir masa rezerve etmek için ona bırakabilirsiniz. Ancak, ses asistanının en önemli kullanıcılarını unutmayalım, bu teknolojinin insan dünyasına gelişiyle yaşamlarına büyük ölçüde yardımcı oldu. Fiziksel ve zihinsel engeller, tüm işlerini yapamayan engelli insanlar. Örneğin, kör ama okuma, araştırma ve araştırmaya güçlü bir ilgisi olan bir kişi; Araştırmasını ancak bu ses asistanıyla iletişim kurarak diğer tüm insanlar gibi büyük bir ölçekte yapabilir.

Sesli Asistan Kısa Tarihi

İlk bilgisayar asistanı 1995 yılında PDA (Kişisel Veri Asistanı) olarak insan dünyasına girdi. Asistan, yalnızca randevuyu ve önemli tarihleri dokunmatik ekrana ve kullanıcıya kalemle zamanında hatırlatmak için günlük randevuları ve önemli tarihleri aktararak donanımı taşımak için sadece bir donanım hatırlatıcısıydı. İki yıl sonra, 1997’de teknoloji dünyasına yapay zekanın gelişiyle PDA önemli ölçüde değişti. Bu sistemlerin kullanımı donanımdan yazılıma değişti ve kullanımını kolaylaştırdı. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, ses asistanlarına yönelik insan ihtiyaçları her geçen gün arttı, Thomson Reuters veri tabanı 2050 yılına kadar bilgisayar ve araçlarla insan hayatının tüm gerçeklerinin Dijital bağlanacak ve bilgisayar, asistan ve mobil durumdan yaşamın gerekliliklerinden biri olacak ve bu da insanlar ve bilgisayarlar ve dijital araçlar arasında çok güçlü bir arayüz olan ses yardımcılarının yüksek önemine katkıda bulunuyor. Ama burada sanal asistanlara küçük bir referans; İnsanlar ve bilgisayarlar arasındaki tek arayüz ses asistanları değil, yapay zeka alanında daha fazla kabiliyete sahip sanal asistanlardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli