Elektriksa Elektrik

Sıradaki içerik:

Elektriksa Elektrik

e
sv

Robot Süpürgeler

08 Aralık 2020 00:22

Robot teknolojisinin gelişmesi ile robot süpürgeler evlerimizde yardımcı görevi almaktadır. Hangi robot süpürgesinin sizin için en ideal olduğunu anlamak için yazıyı okumaya devam edin. 

Robot süpürgenin zemini ne kadar iyi süpürdüğü, gelişmişlik derecesi ile doğru orantılıdır.

Her robot süpürgesi aynı mıdır?

Robot süpürgeler arasında büyük farklar vardır. Evinizi daha az sıklıkla süpürmek istiyorsanız ve robot süpürgelere güvenmiyorsanız giriş seviyesi bir model tercih etmelisiniz. Daha yüksek emiş gücüne sahip bir model seçerseniz, zamandan daha çok tasarruf edersiniz. En gelişmiş modeli tercih ederseniz, zeminlerin temizliğini tamamen robot süpürgeye bırakırsınız ve bu konuda kendi kendinize endişelenmenize gerek kalmaz.

 Temizlenecek alanı sınırlandırıyor musunuz?

Robot süpürgenin evin içinde serbestçe dolaşmasına izin vermek mümkündür. Ancak bazen robotun evin belirli alanlarına girmesini istemezsiniz. Alanları farklı şekillerde sınırlarsınız.

  1. Örneğin mutfak ile oturma odası arasına sanal bir duvar yerleştirebilirsiniz. Robot elektrikli süpürge, yalnızca mutfak tamamen temiz olduğunda geçmesine izin verir. Robot duvarla karşılaştığında, basitçe dönüyor.
  2. Manyetik şerit, örneğin uzun tüylü halının altına yerleştirebileceğiniz düz bir şerittir. Bu şekilde robot o yerde sıkışıp kalmaz.
  3.  Daha pahalı modeller, hiçbir şeyle çarpışmamaları için sensörlerle donatılmıştır. Bu modeller için alan sınırlandırması gerekli değildir.
Robot süpürge evinizde nasıl dolaşıyor?

Giriş seviyesi robot süpürgeler her yeri temizleyeceğine dair hiçbir garanti yoktur. Daha pahalı robotların bir navigasyon sistemi vardır. Çoğu robot alanı farklı şekillerde ‘tarar’ ve haritalandırır. Bu şekilde tam olarak nerede temizleneceklerini bilirler. Gezinme yöntemi ne kadar iyi olursa, robot elektrikli süpürge odayı o kadar iyi temizler.

Robot tüm zemin türlerini temizliyor mu?

Tüm robot elektrikli süpürgeler sert ve pürüzsüz zeminlerde iyi çalışır. Halı ve halıları temizleyebilen robot elektrikli süpürgeler de bulunmaktadır. Bu, doğru bir fırça ve yüksek emiş gücünün kombinasyonuna bağlıdır. Bazı robot elektrikli süpürgeler, halılardaki fırçaları algılar ve üzerlerine takılmaz.

Alerjiniz varsa nelere dikkat etmelisiniz?

Alerjiniz varsa, evinizdeki havanın temiz olması önemlidir. Bunu, diğer şeylerin yanı sıra, evinizi iyi bir filtreli elektrikli süpürge ile süpürerek başarırsınız. HEPA 13 veya 14 filtresi, alerjisi olanlar için en uygunudur. Filtre, ince toz parçacıklarını, polenleri ve alerjenleri odaya tekrar girmemeleri için durdurur.

Robot elektrik süpürgesini nasıl şarj ediyorsunuz?

Ucuz bir robot elektrikli süpürgeyi şarj kablosuyla şarj edersiniz. Pil boşaldığında onu kabloya takarsınız. Bu robotlar, pilin bittiği yerde kalır. Daha pahalı robot elektrikli süpürgeler, bir şarj istasyonu ile çalışır. Burada 2 seçenek mümkündür.

  • Akü boşaldığında sürüşü durduran robot elektrikli süpürgeler vardır. Daha sonra şarj istasyonuna kendiniz yerleştirirsiniz.
  • Diğer robot elektrikli süpürgeler, pil bittiğinde kendilerini istasyona götürür.
  • En gelişmiş robotu seçerseniz, şarj istasyonuna geri döner ve şarj olduğunda temizlemeye devam eder.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli