Multimetre Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sıradaki içerik:

Multimetre Nedir, Nasıl Kullanılır?

e
sv

Neden UPS Kullanmalıyız?

07 Nisan 2020 21:55

Düşünsenize fabrikanızda elektrik kesintisi oluyor ve üretim bir süre aksıyor ne kadar ürkütücü bir . Elektrik üretim, iletim hatlarında çıkacak arızalar nedeni ile şebekemizde; Elektrik kesintisi, güç dalgalanması (ani düşmesi), güç dalgalanması (pik yapması), düşük voltaj, yüksevoltaj, elektrik hattı gürültüsü, frekans değişimleri, anahtarlama süreksizliği ve harmonik bozunumu olabilir. Bu arızalar nedeni ile üretim durabilir makineleriniz zarar görebilir.

UPS’ler tüm bu saydığım problemleri önleyerek bize kaliteli bir elektrik sunmaktadır. UPS’leri günümüzde evler, ofisler, hastaneler, fabrikalarda veri merkezleri ve ulaşım gibi bir çok alanda görmemiz mümkündür.

Günümüzde evlerde artan teknolojik cihaz kullanımı bizleri bazı önlemler almaya itiyor. Bunların başında kesintisiz güç gelmektedir. UPS’ler evlerde, veri güvenliği ve pahalı ev sistemlerini aşırı gerilim koruması sağlamak ve kritik ekipman ve uygulamaların her zaman çalışır durumda olmasını sağlamaktadır.

Medikal çözümlerde hayati önem taşıyan UPS’ler, BT güvenliği ve tıbbı cihazların güvenliğini sağlayarak kesintisiz sağlık hizmeti ile kesintisiz gücün buluştuğu harika bir dinamik oluşturmaktadır.

Bir çok alanda bize hizmet veren UPS’ler bize gerçekten kaliteli bir elektrik hizmeti sunarak maddi ve manevi zarar görmemizi önlemektedir.

UPS’ler Hakkında Genel Bilgiler

UPS’ler dağıtılmış ve merkezi olmak üzere iki şekilde kurulum yapılmaktadır. İhtiyaca göre ikisinden birisi tercih edilmelidir. Güç olarak ise tek faz ve üç faz olarak üretilen bu cihazı seçerken dikkat etmemiz gerekmektedir. Elektrik yükü yani ne kadar enerji tüketiyoruz bunu da bulduktan sonra işimiz iyice kolaylaşıyor. Artık bütçemize göre bir UPS seçebiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli