Dielektrik Gres Nedir?

Sıradaki içerik:

Dielektrik Gres Nedir?

e
sv

Neden Hava Temizleyici Almalıyım?

04 Ocak 2021 10:23

Hava temizleyicilerin son zamanlarda yaygınlaşmasının açık bir nedeni var. Şu anda soluduğumuz havanın kalitesi konusunda hepimiz endişeliyiz! Salgın bir yana, evimizin içinde dışındakinden 2-5 kat daha fazla kirletici vardır. Çoğumuz zamanımızı evde geçirdiğimiz için ciğerlerimize biraz total Akciğer kapasitesi göstermeye değer.

Hava temizleyici nasıl çalışır?

En iyi hava temizleyicileri, bir HEPA (Yüksek Verimli Partikül Tutucu) filtresi kullanarak çalışır. Bu tür temizleyicide, etrafımızdaki havayı filtreye emen ve kötü parçacığı yakalar.

Hamileyseniz veya çocuğunuz varsa; Çocukların akciğerlerin bizimkinden daha hassas olduğunu biliyoruz. Bu küçük toksik parçacıkların herhangi bir etkisi uzun zaman alsa da onlara ne kadar uzun süre maruz kalırsak, daha sonra sorun yaşama olasılığımız o kadar artar. Bu nedenle bir hava temizleyici almak, çocuklarınızın daha uzun süre sağlıklı ve mutlu kalmasına yardımcı olabilir.

Sigara içiyorsanız; İkinci el duman için bir hava temizleyici gerçekten yardımcı olabilir. Bir pencereyi açsanız veya oda dumansız görünse bile, son sigaranızı çoktan geride bırakan çok sayıda görünmez parçacık vardır. Bir temizleyici, bu kirleticileri toplayacak ve böylece daha fazla zarar veremeyecek.

Alerjiniz varsa; Bir hava temizleyici polen parçacıklarını toplar. Bu, daha az akan burun demektir. Yardımcı olabileceği başka alerjiler de var. Toz akarlarına, küfe veya evcil hayvan tüylerine alerjiniz varsa, bir temizleyici almalısınız.

Astımınız varsa; Bu, diğer çoğu solunum yolu hastalıkları için de geçerlidir. Soluduğunuz havada ne kadar temiz ise ciğerleriniz o kadar rahat eder. Göğsünüzde biriken ve sizi biraz gergin hissettiren tüm o küçük toz parçaları yerini temiz havaya bırakır. 

Evcil hayvanınız (veya başka kokularınız) varsa; Hava temizleyicilerin alerjilere nasıl yardımcı olabileceğinden yukarda bahsetmiştik. Ancak koku konusunda da yardımcı olabilir. Kimse evinin ıslak köpek gibi kokmasını istemez. Evcil hayvan sahipleri biraz ‘burun körlüğü’ yaşayabilir.

Hava temizleyici, taze olmayan kokuları filtreler ve bu ister evcil hayvanlarınızdan isterseniz pişirdiğiniz yemek kokusu olsun bertaraf eder.

Uyumakta güçlük çekiyorsanız; Yatak odanızda hava temizleyiciye sahipseniz harika çünkü 8 saatimizi orada geçiriyoruz! Ancak bir arındırıcı, rahatça nefes almanın yanı sıra uyumanıza da yardımcı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli