Osiloskop ve Multimetre Karşılaştırması

Sıradaki içerik:

Osiloskop ve Multimetre Karşılaştırması

e
sv

Mikser Seçme Klavuzu

31 Ekim 2020 13:18

Mikser seçmek oldukça zordur. Satın almaya başlamdan önce ne yapmak istediğinizi ne kadar yapmak istediğinizi belirleyin. Aksesuarlı veya aksesuarsız, çeşitli marka, her renkte mikserler bulunmaktadır. Bu yazıda, tüm bunları gözden bulundurarak, ideal mikseri seçmenize yardımı olacağız.

 1. Ne yapmak istersin.
 2. Ne kadar güç?
 3. Hangi kullanıcı dostu özellikler?
 4. Hangi aksesuarlar?
 5. Ömrü ne kadardır?
 6. Hangi tasarım size uygun?

Ne yapmak istersin

Kenwood stand mikser kek ile

Standlı bir karıştırıcıyla, kombine bir hamur veya hamur yapmak için çeşitli malzemeleri çırpabilir, yoğurabilir ve karıştırabilirsiniz. Kek, somun, ekmeği ve daha fazlasını yapmak için bir mikser kullanabilirsiniz. Ürünle birlikte verilen hamur kancasını, balon çırpma teli veya karıştırma aparatını kullanabilirsiniz. Covid döneminde herkez evinde ekmek yapmaya başladığını unutmamak lazım.

Ne kadar güce ihtiyacınız var?

Kenwood hamur kancalı stand mikser

Güç, motorun çalışması için ne kadar enerji gerektiğini gösterir. Yüksek kapasiteli stand mikserleri genellikle daha güçlüdür, ancak bu her zaman böyle değildir. Doğrudan tahrikli bir stand mikser aynı gücü sağlamak için daha az güce ihtiyaç duyar, çünkü tüm enerji karıştırmak için kullanılır. Ekmek veya pizza hamuru gibi ağır hamurları yoğururken güçlü bir stand miksere ihtiyacınız vardır.

Hafif hamurlar için;

 • 300 watt’tan doğrudan tahrik
 • 800 watt’tan dolaylı sürücü

Ağır hamurlar için;

 • 325 watt’tan doğrudan tahrik
 • 1200 watt’tan dolaylı sürücü

Tek seferde ne kadar hamur yapmak istersiniz?

Küçük KitchenAid stand mikser

Küçük/orta boy kazanlar

3 ile 4 litrelik karıştırma kabına sahip bir stand mikser sizin için iyi bir seçimdir. Stand mikserin mutfak tezgahınızda daha az yer kaplaması avantajdır. 1 kek için hamur yapmak istiyorsanız, yukarıdaki görseldeki büyüklükte bir karıştırma kabı idealdir.

Büyük kazan

Aynı anda büyük turtalar yada birden fazla kek mi yapmak istiyorsanız. 5 litrelik veya daha fazla karıştırma kabına sahip bir stand mikser seçin. 1,5 ila 2 kek için hamur yapabileceksiniz. Aynı anda daha fazlasını yapmak ister misin? 6 ila 7 litre arasında bir karıştırma kabına bakın, böylece 2,5 kek için hamur yapabilirsiniz. Bu büyüklükte bir stand mikserin mutfak tezgahınızda daha fazla yer kapladığını ve taşınmasının daha zor olduğunu unutmayın.

Büyük KitchenAid stand mikser

Hangi kullanıcı dostu özellikleri istiyorsunuz?

Kullanım kolaylığını artıran çeşitli işlevler vardır. Aşağıdaki seçeneklere bakın:

 • Ekstra karıştırma kabı: Aynı anda birkaç hazırlık yapabilirsiniz.
 • Boyut göstergeli karıştırma kabı: sıvıları doğrudan ölçebilirsiniz.
 • Sıçrama önleyici kapak: içerik sıçratmaz.
 • Yumuşak başlangıç: malzemeler kaseden dışarı fırlamaz.
 • Kaymaz ayaklar: mikseriniz yerinde sabit kalacaktır.
Sıçrama önleyici kapak KitchenAid

Hangi aksesuarları istiyorsunuz?

Kenwood stand mikser meyve sıkacağı ile

Bir stand mikser ile malzemelerinizi çırpabilir, yoğurabilir ve karıştırabilirsiniz, ancak doğru aksesuarlarla daha fazlasını yapabilirsiniz. Bazı karıştırıcılarda bir karıştırıcı eki, makarna silindiri, et veya tahıl öğütücü, mutfak robotu eki, dondurma makinesi eki veya yavaş meyve sıkacağı bulunur. Bazı markalar standlı mikser ile ek parçalar içerir ve diğer markalar bunları kendiniz satın almanızı sağlar. Hangi ataşmanları istediğinizi belirlemek için mutfak mikserinizle ne yapmak istediğinizi düşünün.

Ömrü ne kadardır?

Entegre tartılı Bosch stand mikser

Stand mikserinin ömrü yaptığınız yatırıma ve onu ne sıklıkta kullandığınıza bağlıdır. Metalden yapılmış stand mikserler plastikten yapılanlardan daha iyidir. Paslanmaz çelik bir karıştırma kabı, plastik bir karıştırma kabından daha uzun sürer. Ağır hamur için uygun, güçlü motorlu stand mikserler daha fazla işleyebilir ve daha uzun süre dayanır. Genel olarak, ne kadar çok yatırım yaparsanız, stand mikserinin ömrü o kadar uzun olacaktır.

Hangi tasarım size uygun?

Mat siyah KitchenAid stand mikser

Tezgahın üzerine bir stand mikser konur. Stand mikserinizi seçerken boyutuna dikkat edin, böylece mutfak tezgahınızda elinize doanabilir. Tasarıma ve renge de iyi bakın. Kadınların sevmedği ev eşyşaları sizin huzurunuzu kaçırabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli