e
sv

IONITY Nedir?

41 okunma — 05 Nisan 2021 21:54

Avrupa otomotiv devlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bu standart Avrupa çapında elektrikli araçların uzun mesafeli seyahati kolaylaştırmak için tasarlandı.

IONITY, BMW Group, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group, Mercedes Benz AG ve Volkswagen Group’un Audi ve Porsche ile ortak girişimidir. Hedefi, Avrupa’daki otoyollar boyunca elektrikli araçlar için yüksek güçlü bir şarj ağı oluşturmak.

Peki IONITY nedir? Bu teknoloji elektrikli arabanızı hızlı şekilde şarj etmek için tasarlandı. Siz Konvansiyonel (içten yanmalı motorlu) aracınızın deposunu doldururken IONITY’de elektrikli aracınızın pilini doldurmak için pompa ile yarışıyor.

350 KW GÜÇ, aracınızın pil teknolojisine göre sizlere 350KW kadar güç sağlayan bu teknoloji diğer şarj istasyonlarından daha hızlı şarj olanağı sunuyor. 350 KW gücü sizlere daha iyi anlatabilmek için aşağıdaki örneklerden yararlandık.

Cep Telefonu Bataryası

Telefon şarj cihazları yaklaşık 12 W güç sağlar. IONITY şarj cihazı neredeyse 60.000 cep telefonu pilini şarj edebilir.

100 W ampuller

3.500

Sadece bir IONITY hızlı şarj cihazı, 3.500 100 W ampulü aydınlatmaya yetecek kadar elektrik sağlar.

IONITY şarj teknolojisi, CCS standardıyla donatılmış olduğundan dolayı, şarj hızını arabanızın yerleşik pil yönetim sisteminin kaldırabileceği maksimum düzeye otomatik olarak optimize eder. Yani ister 150 kW ister 350 kW olsun, aracınızın pil kapasitesini tespit eder ve akımı ayarlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli