Bosch’un 3D HotAir Teknolojisi Nedir?

Sıradaki içerik:

Bosch’un 3D HotAir Teknolojisi Nedir?

e
sv

Hangi Baskül Size Uygun?

01 Ocak 2021 20:08

Geçmişte basküller yalnızca vücut ağırlığınızı belirlemek için kullanılırdı. Günümüzde ise vücut ağırlığınız size fiziksel sağlığınız hakkında kısıtlı bilgiler veriyor. Bu yüzden, yağ yüzdenizi, kas kütlenizi, sıvı içeriğinizi veya kemik kütlenizi de ölçen cihazlar üretildi, buda kafa karışıklığına neden oldu. 

Hangi kişisel baskülün size uygun olduğunu, belirlemek için kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Fitness ilerlemenizi iyi bir şekilde okumak ve hassas ölçümler mi, kilo verme hedeflerinizi izlemek veya tüm ailenin kullanabileceği bir ölçek bulmak mı istiyorsunuz? En iyi ölçek sizin isteklerinize uymalıdır. Ek olarak, ilginizi çekmeyen ölçümleri gösteren bir ölçek için fazladan ödeme yapmayın. Bu yazıda size her kullanım durumu için hangi özelliklerin önemli olduğunu aktaracağım.


Diyet İlerlemesini İzleyin

Diyet ilerleme ölçeği

Belirli bir kilo verme hedefi üzerinde çalışıyorsanız, ilerlemenizi doğru bir şekilde ölçmek güzeldir. Bu durumda, kilonuzu, BMI’nizi(Vücut Kitle Endeksi) ve vücut yağ yüzdenizi ölçen bir ölçek almak için araştırma yapmalısınız. Mobil uygulamalar ile ilerlemenizi takip etmeyi seviyorsanız, Bluetooth uygulamalı bir tartı sizin için en iyi seçimdir.

Baskülün Ölçtüğü Değerler

Ağırlık

Bir terazinin en belirgin ölçüm değeri ağırlıktır. 

Vücut Yağ Yüzdesi

Bir baskül vücut analizi yaptığında, vücut yağ oranınızı da ölçer. Ölçüm değeri ‘vücut yağ yüzdesi’ vücudunuzun hangi yüzdesinin yağ içerdiğini gösterir

Kas Kütlesi

Ölçüm değeri ‘kas kütlesi’ de vücut analizinin bir parçasıdır. Bu ölçüm değeri, vücudunuzun yüzde kaçının veya kaç kilosunun kastan oluştuğunu gösterir. 

Kemik Kütlesi

Ölçüm değeri ‘kemik kütlesi’ kemiklerinizin ne kadar ağır olduğunu gösterir.

Vücut Suyu

‘Vücut suyu’ ölçüm değeri herkes için ilginçtir. Bu değer vücudunuzdaki su yüzdesini gösterir. Bu, her gün yeterince su içip içmediğini bilmek isteyen herkes için ilginçtir

Ekstra zahmetsiz ölçeklendirme

Her türlü ekstra ölçümü hesaplamadan, ağırlığınızı hızlı ve doğru bir şekilde ölçen bir tartı mı arıyorsunuz? O halde temel bir ölçek sizin için doğru seçimdir. Bu analog veya dijital tartılar, ağırlığınızı hızlı bir şekilde ölçer ve anında ekranda gösterir. Bazı modeller kilonuzu kilogram (metrik) ve pound (İngiliz ölçü birimi) cinsinden gösterir. Kilonuza ve uzunluğunuza bağlı olarak BM’nizi gösteren bir uygulama ile bazı temel ölçekler bile vardır.

  • Sadece ağırlık okuma
  • İsteğe bağlı: BMI hesaplaması (Vücut Kitle Endeksi)
  • Analog veya dijital

Seçmek istediğiniz baskül kiloların sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlıdır. Kiloları hızlı biçimde verip hayatınıza fit ve sağlıklı şekilde devam edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli