Elektrikli Fırın(Ocak) Kaçak Akım Attırıyor

Sıradaki içerik:

Elektrikli Fırın(Ocak) Kaçak Akım Attırıyor

e
sv

Güvenlik Kamerası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

856 okunma — 08 Haziran 2020 23:38

Evde olmadığınızda, neler olup bittiğini takip etmek istiyorsanız, ev güvenlik kameraları iş yeriniz ve konutunuz için harika bir bekçidir. Bu sayede kendinizi güvende hissedersiniz. Bugün, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kamera seçeneği var.Doğru seçimi yaparak güvenlik açıklarını kapatabilirsiniz.

Görüş Alanı

Kameralar için en önemli özellik görüş açısıdır. Kameraların görüş alanı 90 dereceden 140 dereceye kadar değişmektedir. Buna göre kamera seçimi yaparak ihtiyacınız olan görüş açısını yakalayabilirsiniz. Bu sizi maddi olarak da rahatlatacaktır.

Gece Görüşü

Çoğu güvenlik kamerası belirli ölçüde gece görüşü sunar. 7/24 izleme istiyorsanız bu son derece kullanışlı olacaktır. Aydınlatma olup olmaması gibi konularda bu alanda önemlidir.

Çözünürlük

4K TV’ler ve monitörler harika teknolojiler, fakat güvenlik kamera sistemleri için çok pratik değil. Bu çözünürlük düzeyi çok fazla bant genişliği ve depolama alanına ihtiyaç duyar. Güvenlik kameralarındaki çözünürlük aralığı 480p-1080p tercih edilmesi uygundur.

 Işık Performansı

Loş aydınlatılmış alanlar gece görüş özelliklerini etkinleştirmez ve genellikle geniş bir diyaframa sahip bir kamera gerektirir. Geniş diyafram, kameranın loş ışıklı alanlardan daha fazla ışık emmesini sağlar, bu sayede yüzden sadece gölgeleri ve zar zor farkedilebilir özellikleri görmek yerine, daha fazla ayrıntı görür ve ne olduğunu daha iyi tanımlayabilirsiniz.

Hareket algılama

Hareket algılama, belirli bir alanın hareketi olduğunda sizi uyaracaktır. Herhangi bir hareket karşısında sizi uyarak kamera sistemine entegre edilen sesli ve ışıklı cihazları aktif edecektir. Sensör özelliğine göre 90- 270 dereceye kadar hareket algılanabilir. 

Güç Kaynağı

Elektronik cihazların enerjileri piller ve güç kaynakları ile sağlanır. Sizin seçiminize bağlıdır. Güvenliğiniz için bu gücün sürekli olması önemlidir. Sisteminizi UPS’ler ile takviye edebilirsiniz.

Uygulama Desteği

Modern güvenlik sistemi, bilgisayarınızda veya telefonunuzda kullanabileceğiniz uygulamalarla birlikte gelir. Uygulamanın kullanışlı olması ve cep telefonunuzla senkron olması sistemi cazip halele getirmektedir.

Depolama Planları

Önemli olan fakat çoğu kişinin dikkat etmediği bir konudur. Fakat görüntülerinizin kalitesi ile orantılı olarak hafıza alanı da artacaktır. Tabi kayıtlarınızı ne kadar süre ile saklamak istediğinizde önelidir. Bu kapsamda bulut alanlar sunulsa da en güvenlisi sizin görüntüleri yedeklemeniz olacaktır.

Boyut

Boyut, kamerayı yerleştireceğiniz alan göz önünde olarak belirlenmelidir. Bir faktör olabilir.  Bazı kameralar, herhangi bir yöne çevirmek için konsollara sahiptir.

Maliyetler

Bu tamamen sizin bütçenizle alakalıdır. Yükseltme yapacaksanız tercihlerinizi etkileyecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar