Pens Ampermetre Nedir?

Sıradaki içerik:

Pens Ampermetre Nedir?

e
sv

Fritöz Satın Alma Rehberi

10 Ekim 2020 15:54

İhtiyaçlarınıza en uygun fritözü satın alırken bu özellikleri göz önünde bulundurun. Kapasite: Çoğu kapalı derin fritöz, bir litre ile sekiz litre arasında yağ kapasitesine sahiptir. İhtiyacınız olan boyu, ailedeki kişi sayısı ve ne kadar yemek pişirmek istediğinize bağlı olarak değişecektir.  Kullanılabilir alan: Mutfaktaki alan darsa, kompakt veya tezgah üstü bir fritöz işinizi kolaylaştırır.

Donanım olarak işinizi kolaylaştıracak otomatik kapanma, zamanlayıcı, sıcaklık kontrolü ve ekrandan yapılan ayarlar sayesinde aşırı ısınmayı ve aşırı pişme önlenmiş olur. Bazı modellerde yiyecek türüne göre pişirme seçenekleri mevcuttur. Aşağıda daha detaylı olarak bu özellikleri açıkladık.

Donanım:

  • Mevcut filtreleme veya drenaj sistemleri: Fritördeki, yağların yeniden kullanımına, olanak sağlar.
  • Termometreler: Doğru pişirme sıcaklığını sağlamak için yağ sıcaklığını ayarlar.
  • Geri çekilebilir veya ayrılabilir kordonlar: Bunlar, kapalı derin fritözlerin devrilmesini önlemeye yardımcı olur. 
  • Hava filtreleri: Kötü kokuları önlemeye yardımcı olur.
  • Gözetleme pencereli kapaklar: Tüm fritözlerin kapakları yoktur, ancak gözetleme pencereleri olanlar, tencereyi açmadan ve sıcak yağ sıçraması riskini almadan yiyecekleri görmenizi sağlar.

Eviniz İçin Kompakt Tezgah Üstü Fritözler

Bir bardak kızarmış tavuk parmakları ve biraz daldırma sosunun yanında bir tezgah üstü fritöz.

Kompakt tezgah üstü fritözler, mutfağınız küçükse ideal fritözler olabilir. Diğer fritözlere göre daha az yağ kapasitesine sahiptir. Bu da onları ekonomik kılar ve küçük kızartma sepetleri, mozzarella çubukları veya küçük öğünler gibi atıştırmalıkları pratikçe yapmanıza olanak tanır. Yapışmaz yüzeyli sayesinde bulaşık makinesinde hızlıca yıkanabilir.

Cool Touch Tezgah Üstü Fritözler

Bir tabak kızarmış soğan halkalarının yanında küçük, beyaz, soğuk dokunuşlu derin fritözler.

Kompakt tezgah üstü fritözlerden tek farkı ısıya dayanıklı tutacaklara ve dış cepheye sahip olmalarıdır. Bu sayede yanıkları önlemeye yardımcı olur. 

Çoklu Kızartma Sepetli Fritözler

Birden fazla kızartma sepetine sahip siyah ve paslanmaz çelik fritöz.

Çift kapasiteli fritözler olarak da adlandırılan bu fritözler aynı anda birden fazla çeşit yemek pişirebilirsiniz. Her sepet kendi yağ kabına sahip olduğunda gıda aromalarının birbirine karışmaz.

Dış Mekan Büyük Kapasiteli FritözlerHindi süzgeci, kaldırma kancası ve diğer aksesuarlarla birlikte açık havada derin fritözler.

Dış mekanda kullanım için yapılmış büyük kapasiteli fritözler genellikle fuarlar ve festivaller için büyük miktarlarda yiyecek pişirmekte kullanılır. Taşımak içi büyük kulplara sahiptir.

Bütçe dostu, büyük kapasiteli bir fritöz arıyorsanız, fiyat ve performans olarak sizlere yardımcı olacaktır. 

Bazı fritözler için kaynatma veya buharlama için büyük kaplar, süzgeçler ve karıştırma kanatları gibi fritöz aksesuarları mevcuttur. Ülkemizin kültürüne oldukça yakın bir üründür.

Outdoor FritözlerKapaklı, kaldırma aparatlı ve çıkarılabilir termometreli açık havada fritöz.

Dış mekan kullanımı için tasarlanan bu fritözler, propan gazını ile çalışır. Otomatik olarak kapanma ve aşırı ısınmayı önlemek için derin kızartma termometresi bulunur. Isıya dayanıklı tek veya çift kulu vardır. Bu büyük kapasiteli fritözlerde genellikle fritözün standdan düşmesini önlemeye yardımcı olan uç korumaları ve ağır hizmet tipi ısı koruma muhafazaları bulunur. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli