Akıllı Evler

Sıradaki içerik:

Akıllı Evler

e
sv

Evimizdeki Kötü Kabloları Nasıl Gizleriz?

17 Temmuz 2020 21:01

Modern teknoloji, yaşamımızı rahat ve eğlenceli hale getirdi: Fakat bu teknolojiler genellikle çirkin kablolarla birlikte geliyor. Bu yazımızda evinizi temiz ve modern görünmesini sağlarken, duvarlarınızı kesmeden kabloları hızlı bir şekilde nasıl gizleyeceğinizi anlatacağım.

TV Kablolarını Gizleme 

Bu yöntemde sizlere kablo kanallarından bahsedeceğim. Çünkü Tv’ler için en uygun yöntem bu yöntemdir. Evinizdeki şıklığı arttırırken kablolarınızı bir arada tutar ve düzgünce muhafaza eder. Piyasada çeşitli ebatlarda kablo kanları vardır. Size uygun olanı seçin ve işleme başlayalım. Gerekli malzeme yoksa bu işi elektrikçiye bırakmakta fayda var.

Kaplamak istediğiniz kabloların uzunluğunu belirlemek için duvarı ölçün.Kablo kanalının taban ve kordon kapağını ölçtüğünüz uzunluğa uyacak şekilde kesin.Duvara montaj edilecek yerleri kalemle işaretleyiniz. https://apotheek247.com/bestellen-cialis-generieke-online.htmlBu işlemi yaparken terazi kullanmak işlemin düzgün olması için önemlidir.

Kablo kapağının tabanını alçıpan üzerine monte etmek için pul ve vidalar kullanın. Vidalar kablo kapağıyla birlikte verilebilir veya doğru boyutları kullandığınızdan emin olmak için üreticinin talimatlarını kontrol ediniz. Kabloları kanala yerleştirin ve gizlemek için kapağı takın.

Elektrik Kabloları Nasıl Gizlenir

Elektrik kablolarının kötü görüntüsü ortadan kaldırmak için kablo bağlarını ve spiral boruları kullanabilirsiniz. Kablo bağı ile kabloları sıktıktan sonra fazlalık uçları yan keski ile kesin.

Spiral boru ile yapılabilecek bu işlem gizlemek istediğiniz kabloların uzunluğunu ölçün, ardından esnek boruyu uzunluğa uyacak şekilde ölçün ve kesin. İşte bu kadar basit yukarıda olduğu gibi düzgün görüntüler elde edin.

Şarj İstasyonu Oluşturma

Günümüzde şarj edilecek cihazlar fazlaca var bunların en başında ise telefon vb. cihazlar geliyor. Şarj ederken oluşan çirkin görüntüler malum.

Bir çekmece seçin prize yakın bir çekmece veya alt dolap olmasında fayda var. Çekmecenin veya kabinin arkasındaki bir deliği delmek için panç veya matkap ucu kullanın. Fişi anahtarlı seçmekte fayda var, uzatma kablosundan çekmecenin veya kabinin arkasına yeni açtığınız delikten geçirin.

Uzatma kablosunun arkasına çift taraflı yapışkan uygulayın ve çekmecenin veya kabinin arkasına yapıştırın. Şimdi, elektronik ürünlerinizi fişe takın takın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli