USB Priz Nasıl Montaj Edilir?

Sıradaki içerik:

USB Priz Nasıl Montaj Edilir?

e
sv

Evimizdeki Elektrikli Cihazların Ortalama Ömrü Nedir?

05 Mayıs 2020 11:25

Evimizde birçok elektrikli cihaz vardır, bu ürünlerin ortalama bir ömrü olsa da uygun kullanılmayan cihazlar ne yazık ki ömrünü erkenden dolduruyor. Bu yazımızda ise bu ürünler ve ortalama ömürlerini ele alacağız.

Buzdolabı

Çağımız evlerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan ve günün 24 saati çalışan buzdolapları için üreticiler ortalama olarak 7 yıl ömür veriyor. Her elektrikli cihaz gibi ortalama ömrünün daha altında bozulan buzdolapları da vardır. Mesela; fazla erzak koyunca yeterince soğutamıyorsa, içindeki erzak daha hızlı küfleniyorsa, fazla elektrik tüketiyorsa buzdolabınızı daha erken değişmeniz gerekebilir. Tabii ki de buzdolabınızı değiştirmeden önce Buzdolabı Arızaları Ve Çözümleri yazımıza bir göz atın deriz.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır makineleri insan iş güçünü azaltan mükemmel cihazlardır. Günlük olarak kullandığımız makinelerin bozulduğunu yada olmadığını düşünsenize, el ile yıkanan çamaşırların temizliğine ne kadar güvenebiliriz. Çamaşır makineleri otomatik olarak çamaşır türüne göre bu ayrımı yapabilir. Üreticiler ise çamaşır makinesinin 5-7 yıl arası kullanım ömrü olduğunu kılavuzlarda belirtmekteler. Fakat bu durum çamaşır makinesinin özelliğini kaybetmesi yani fazla ses çıkartması, lekeleri temizlememesi vb. nedenleri sıralayabiliriz. Çamaşır makineniz yukarda söylediğimiz şeyleri yapıyorsa, Çamaşır Makinesi Arızaları yazımızı okumanızda fayda var.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makineleri için 5-7 yıl bir ömür belirlense de kullanım sıklığı ve uygun kullanım bu süreyi uzatabilir.

  • Bulaşıkları istiflemenin doğru yolu için bulaşık makinesi talimat kılavuzunuza başvurun.
  • Düzgün tahliye edildiğinden emin olun.
  • Bulaşık makinesi için tuz kullanmayı unutmayın.

Bulaşık makineniz verimli çalışmıyorsa, Bulaşık Makineleri Arızaları yazımızı lütfen okuyun.

Ocak-Davlumbaz-Fırın

Lezzetli yemekleri pişirmemize yardımcı olan bu cihazlar bize odun ateşinin ortamını sunmasalar da işlevselikleri inkar edilemez.

Ocakların ömrü ortalama olarak 6 yıl, fırın ve davlumbazların ise 6 yıldır. Tabi ki de bu cihazlar yüksek güçte oldukları için tasarımı ve güvenlik açısından ffevkaladeolmaları gereklidir. Bu cihazların bozulduklarını ise pişirdiğiniz ürünün tam pişmemesi vb. şekilde gözlemlene bilir.

Su Isıtıcıları

Genel olarak kare ve dikdörtgen tasarıma sahip olan su ısıtıcıları, evimizdeki sıcak su ihtiyacını karşılamak için üretilmiş cihazlardır. Bu ürünlerin ortalama ömrü ise 15 yıl gibi uzun bir süredir. Su Isıtıcıları arızaları için linki tıklayabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge

Evimizin hamarat kızı diyebileceğimiz bu elektrikli cihaz için ortalama ömür 10 yıldır. Fakat bu cihazlarda uygun kullanılmadıkları zaman motor yanması, iyi temizlememe gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu arılardan herhangi birisi ile karşılaşırsanız Elektrikli Süpürge Arızaları ve Tamiri yazımıza göz atmayı unutmayın.

Çamaşır Kurutucuları

Bu ürünler için ise ortalama kullanım ömrü 7-12 yıl arasıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli