Novalit

Sıradaki içerik:

Novalit

e
sv

Epilatörler Hakkında Tavsiyeler

10 Kasım 2020 22:47

Bir epilatör ile istenmeyen tüyleri kökünden yok edebilirsiniz. Bu nedenle, daha uzun süre pürüzsüz bir sonucun keyfine varacaksınız. Bikini bölgesi ve yüz gibi hassas bölgeler için özel olarak tasarlanmış epilatörler bulunmaktadır. Harici aparatlara bağlı olarak, epilatörü vücut kıllarını tıraş etmek, yüzü temizlemek ve masaj yapmak için kullanılabilir.

İstenmeyen tüyleri kökünden çıkarmak için epilatör kullanılır. Tüyleri tıraş etmeye kıyasla daha uzun süre pürüzsüz bir sonucun keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. O halde sizin için iyi bir epilatör nedir? İhtiyaçlarınız için en iyisini seçmenize yardımcı olacağım.

1. Neyi epilasyon yapmak istiyorsunuz?

Ne epilasyon yapmak istersiniz?

Tüm epilatörler standart olarak geniş bir epilatör başlığına sahiptir. Bu, bacaklarınız gibi daha geniş yüzeyleri hızlı ve kolay bir şekilde epilasyon yapmanızı sağlar. Özellikle koltuk altlarınız veya bikini bölgeniz gibi daha küçük alanlar için, daha hassas bir şekilde çalışmak için küçük bir başlık eki veya hassas epilatör içeren modellerde vardır. Hatta bazı modeller o kadar hassastır ki, onları yüzünüzde kullanabilirsiniz. Epilatörünüzü koltuk altlarınız veya bikini bölgeniz için de kullanmak istiyorsanız hassas cilde uygun bir model seçmenizi öneririz.

2. Duşta epilasyon yapmak ister misiniz?

Duş altında epilasyon yapmak için

Duşta epilasyon yapmanın bir büyük avantajı vardır. Sıcak su cildinizi rahatlatarak epilasyon işlemini daha az hassas bir iş haline getirir. Elbette duş aldıktan hemen sonra epilasyon yapabilirsiniz, ancak bu genellikle daha uzun sürer ve cilt soğuduktan sonra epilasyon biraz daha hassas hale gelir.

3. Epilatörü tıraş için de kullanmak ister misiniz?

Braun epilatör ile tıraş

Cilt çok hassassa veya kısa olduğu için tüm tüyleri tek seferde alamıyorsanız, tıraş başlığı olan bir epilatör iyi bir çözüm sunar. Tıraş başlığı bazı modellerle birlikte gelir, ancak epilatöre bir tıraş bıçağı takmanıza izin veren olanlar da vardır. Bu şekilde, tek seferde en kısa kirli sakalları epilasyon yapabilir ve tıraş edebilirsiniz. Diğer bir avantaj ise ayrı tıraş başlığının genellikle tüyleri ideal epilasyon uzunluğu olan 2 mm’ye kadar kesen bir düzelticiye sahip olmasıdır.

4. Hızlı ve etkili bir tedavi mi istiyorsunuz?

Epilasyon

En iyi sonuçlar için epilatörü bacağınıza 90 derecelik açıyla tutun. Cildi sıkılaştırarak ve epilatörü grenlere doğru hareket ettirerek en pürüzsüz sonucu elde edersiniz. Ayrıca epilatörü kullanmak istediğiniz yerdeki cildi düzenli olarak ovalamanıza yardımcı olur. Bu, tüylerin daha iyi kalkmasını sağlar ve uzama olasılığını azaltır. Ovulmuş tüylerin epilasyon yapılması daha kolaydır.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon en rahat yoldur. Yoğun Atımlı Işık (IPL) kullanılarak saç kökleri uyutulur. Sonuç olarak, birkaç uygulamadan sonra uzun süre saç büyümesini durdururlar.

Epilasyon

Bir epilatör, farklı küçük cımbızlarla kıl kökü dahil tüyleri alır. İlk seferinde tüm tüyleri tek tek almanız gerekecek, bu nedenle başlangıçta biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bundan sonra epilasyon tedavisi daha hızlı geçecektir.

Elektrikli Tıraş

Tıraş, en basit epilasyon yöntemidir. Saçları otomatik olarak kesen bir kadın tıraş makinesi kullanabilir veya pürüzsüz bir sonuç elde etmek için birkaç tıraştan sonra değiştirmeniz gereken tıraş bıçakları kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli