Termal Koruma Nedir?

Sıradaki içerik:

Termal Koruma Nedir?

e
sv

Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

11 Haziran 2020 23:39

Standart elektrik aboneliği için iki temel kural bulunmaktadır. Bunlardan birincisi elektrik aboneliği için istenilen bilgilerin beyan edilmesi, ikincisi ise güvence bedelinin ödenmesi. Beyana karşı üçüncü kişi itirazda bulunması durumunda beyanınızı kanıtlamak durumundasınız.

Mesken aboneliği için kimlik bilgileri, mesken adresi ve mülkiyetin kime ait olduğunu beyan etmek zorundasınız. Afet sigortası kanunundan kaynaklanan zorunlu deprem sigortası belgesi verilmelidir.

İş yeri (ticarethane) aboneliği için ayrıca ticaret unvanı, ticaret sicil numarası, bağlı bulunan vergi dairesi, vergi kimlik numarası ve ticaret sicil kaydı yapılmış olan ticaret sicili yaptırılmış olan ticaret memurunun adını beyan etmek yeterlidir.

İş yeri abonelik aşamasında;

  • Kimlik fotokopisi
  • İkamet belgesi
  • Tapu fotokopisi
  • Kira sözleşmesi
  • Borcu yoktur belgesi istenemez.

Sanayi aboneliği için gerekli bilgilerin beyanı edilmesinin yanı sıra sanayi sicil belgesinin verilmesi gerekir. Tarım sulama aboneliği için gerekli bilgilerin verilmesinin yanında su kullanma izin belgesinin verilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri verdikten sonra bağlantı gücüne bağlı olarak güvence bedeli vermelisiniz.

Mesken aboneliğinde güvence bedeli olarak 100-200 tl aralığında değişmektedir. Güvence bedeli nakit olarak tek seferde ya da faturaya yansıtılmak üzere 2 taksit şeklinde ödenebilir. Şirket başvuruda bulunulan gün içinde abonelik işlemini yerine getirmek zorundadır. Başvurudan 1 gün sonra abonelik işleminizi yapmak zorundadır. Bu işlem yapılmaması durumunda mesken için 25 iş yeri için 50 tl tazminat alabilirsiniz.

İş yerinize ait borç nedeni ile meskenin elektriği kesilmez. Abonelik işlemi bulunan abonelerin elektrik kesilmiş ise kesme bağlama ücreti ilk faturanıza yansıyacaktır. Sizden önceki borçlar sizden istenemez. İnternet ya da mobil den abonelik işlemi yapabilirsiniz. Ancak abonelik sözleşmesinin tarafınıza gönderilmesi için oluşacak kargo bedelini ödemek zorundasız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli