e
sv

Diyafon Nedir? Görüntülü Diyafon Ne İşe Yarar?

433 okunma — 06 Ekim 2020 14:49

Günümüz dünyasında güvenlik, ev / ofis için çok önemli bir faktördür. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, piyasada güvenlik seçenekleri sağlayan birçok elektronik ürün ortaya çıkmıştır. Diyafon sistemleri ise bunlardan biridir. Görüntülü Kapı Diyafonları, ziyaretçilerle herhangi bir fiziksel etkileşim olmaksızın binanın girişinde bulunan ve bin içi ile iletişim kurmak için geliştirilmiş elektronik cihazlardır. Bu sisteme interkom da denmektedir. Görüntülü Kapı Diyafonları, ev otomasyon sistemi ile entegre edildiğinde sadece ev güvenliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda büyük kolaylıklarda sağlar.

Gönderi için resim

Görüntülü Kapı Diafoları genellikle Geçiş Kontrol Sistemleri ile entegredir. Dyiafon sistemleri; kartlar, parmak izi sensörleri, pin numaraları yardımıyla yetkinlik vererek, kullanıcılara erişim sağlamaktadır. Diyafonlar; Erişim Kontrol sistemleri, Ev Otomasyon sistemleri, Alarm sistemleri vb. Dahil olmak üzere tüm sistemlerle entegre olabilir.

Görüntülü Kapı Telefonlarının Elemanları

Görüntülü Diafaon hem dış hem de iç mekân bileşenlerinde oluşur. Dış panel, kapı girişinin yanına veya mikrofon, hoparlör, video görselleri için kamera ve çağrı için butonlardan oluşan giriş kapısının yanına monte edilir. İç panel, kullanıcıların ziyaretçiyi görmesini, onlarla herhangi bir fiziksel etkileşim olmadan konuşmasını ve isterlerse girişe izin vermesini sağlayacak donanımları bulundurur. 

Görüntülü Kapı Telefonlarını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Diyafon sistemlerini seçerken dikkate alınması gereken faktörler vardır. Satın almadan önce dijital olduğundan emin olmalıdır. Geçiş kontrol sistemleri ve ev otomasyon sistemleriyle entegre olabilmesi için dijital olması çok önemlidir. Diyafonların en önemli özelliği, video ve işitsel görsellerin sıkıştırılmasıdır. Dijital kapı telefonları, kolay saklama için görselleri mümkün olan en düşük bant genişliği uzunluğuna olmalıdır.

Gönderi için resim

Diyafonlar, aşırı hava koşullarına ve belirli bir darbe seviyesine dayanacak şekilde yüksek dirençli malzemelerden yapılmalıdır. % 100 suya dayanıklı olmalıdır. Kamera lensi iyi korunmalıdır. Diyafon kameralarının gözetleme genişliği ne kadar fazlaysa ise o kadar iyidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli