Ev Şarj İstasyonu ve Çeşitleri Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Ev Şarj İstasyonu ve Çeşitleri Nelerdir?

e
sv

Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilecekler

24 Mayıs 2020 14:13

Bulaşıkları yıkamak zaman alıcı bir iştir. Yoğun iş temposuna sahipseniz bulaşık makinesi bir nimettir. Yeni bir bulaşık makinesi satın almak yada eskiyen makinenizi değiştirmek isteye bilirsiniz. Piyasadaki makine sayısı çok fazladır. Sizin için hangi özelliklerin önemli olduğunu belirlemek için yazımızı okumaya devam edin.

İşe ilk olarak bütçe belirlemek ile başlamalıyız cebimizde ne kadar para var ve hangi özellik için ne kadar para verebiliriz. Yine bütçe ile alakalı diğer konu ise bulaşık makinesinin enerji sınıfıdır. Bu konuları belirledikten sonra diğer özelliklere göz atmalıyız. Bulaşık makinenizi değiştirmeye bütçeniz yoksa arızalar ve bakım için Bulaşık Makineleri Arızaları yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Ses Seviyesi

Muhtemelen mevcut bulaşık makinenizle ilgili şikayetlerinizden biri de yüksek ses çıkarmasıdır. Bulaşık makinesi üreticileri ses seviyelerini derecelendirirken dB cinsinden (desibel) derecelendirir. Eski bulaşık makineleri, 80 dB’lik gürültü şiddetine sahiptir bu da insanları fazlası ile rahatsız etmektedir. Günümüzdeki bulaşık makineleri 46-60 dB arasında çalışmaktadır. 

2. İç Kapasite ve Dayanıklılık

Bulaşık makinesi üreticileri, bulaşık makinesi üretiminde çelik ve dayanıklı plastik kullanmakta bu sayede bulaşık makinesi pas ve diğer kötü durumlar ile karşılaşmaz. Bu sayede tüketicilere uzun kullanım ömrü sunulmaktadır.

Her ailenin nüfusu değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü bulaşık makinesi seçerken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir. Tabi ki de bu birazda kullanıcıya bağlıdır. 

Kapasiteyi artırmak için, birçok bulaşık makinesi modeli ayrıca üçüncü bir raf  sunar.

3. Kabin Entegrasyonu

Bir başka önemli husus, bulaşık makinesinin dış görünümüdür. Bulaşık makineleri çeşitli yüzeylere sahiptir. Sadece bulaşık makinesi değiştiriyorsanız diğer beyaz eşyalarınıza uyumlu olması önemlidir. Mutfak tasarımına uygun ve dolaplarınıza uyacak şekilde seçim yapabilirsiniz.

4. Temizlik Özellikleri

Bulaşık makinesinin ana görevi temizliktir ve bugünün bulaşık makinelerinin birçok özel özelliği vardır.  Birçoğunun özelleştirilebilir döngüleri(programları) vardır. Bulaşık makineleri, cam eşya, çin ve kristal veya tencere ve tavaları temizleyen özel programlara göre özel programlara sahiptir.  Kurutma programı ise ek olarak sunulmaktadır. Tabii ki de bu ek özelikler size ve bütçenize bağlıdır.

5. Özel Özellikler

Ayrıca dikkate almak isteyebileceğiniz çok çeşitli diğer özellikler de vardır. İşte favorileri özelliklerden bir kaçı.

Wi-Fi Bağlantısı:Bu özellik sayesinde bulaşık makinenizi akıllı evinize entegre edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yıkama programlarını başlatabilir, performansı izleyebilir ve program durumunu kontrol edebilirsiniz.  Bulaşık makineniz bakımı hakkında bilgi alabilirsiniz.  Bazı bulaşık makinelerini Amazon’un Alexa ve Google Asistanı gibi ses kontrol sistemlerinizle kontrol edebilirisiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli