Akım ve Gerilim Arasındaki Fark Nedir?

Sıradaki içerik:

Akım ve Gerilim Arasındaki Fark Nedir?

e
sv

Alarm Sistemleri ve Çeşitleri

1420 okunma — 08 Mart 2020 09:55

Alarmlar tehlikeli bir durumu bildirmek ve maddi manevi zarar görmemizi engelleyen sistemlerdir. Alarm sistemleri doğacak tehlikeli durumları, tehlikeyi önlemek için sürekli hali hazırda beklerler.

Alarm sistemlerinin kurulmasının amacı insanların algılayamadıkları ve farkında olmadıkları durumları haber vermektir. Haber verme işlemi sesli ve görüntülü olmaktadır. Bu sistemleri ülkemizde çeşitli firmalar üretmekte bazıları ise yurt dışından temin etmektedir.

Alarm Çeşitleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsızları, çelik kapılar,yüksek duvarlar ve demir parmaklıklar durdurmaya yetmiyor. Hırsızlar için çeşitli sistemler geliştirilmiştir, fakat her seferinde bu sistemleri alt ederek insanlar maddi ve manevi zarara uğramıştır. Günümüz de ise teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak daha akıllı sistemler geliştirilmiştir. Hırsızlar evimize ve iş yerimize girmek isteyebilirler. Bunun için hırsızların geçebilecekleri noktalara, alarm konularak bu noktalardan veri alınmakta ve veriler alarm haber alma sistemine bildirilmektedir.

Hırsız alarm sistemi sabote edilmek istenilebilir. Fakat haberleşme kanalı sayesinde alarm sistemleri GPRS/3G ve internet aracılığıyla alarm alma merkezi ile haberleşmektedir. İletişim kanallarına verilecek zararlar ve bunun gibi çok sabote tekniği olabilir. Bunlar doğrudan haber alma merkezine iletilmektedir.

Yangın Alarm Sistemleri

Küçük önlemler her zaman can kurtarır fakat alınmayan tedbirler sebebi ile küçük bir kıvılcım büyük felaketlere neden olur. Daha fazla bilgi için tıklayınız;

Gaz Kaçağı Alarm Sistemleri

Ortam da bulunan Likit, Petrol , LPG, Doğal gaz ve Karbonmonoksit gibi tehlikeli gazları algılayan, uyarı veren ve röle çıkışını aktif eden cihazlardır. Piyasada birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Daha fala bilgi için tıklayınız;

Su Baskını Alarm Sistemleri

Bir çok sebep ile evimizi su basa bilir. Açık unutulan bir musluk, gider borularının patlaması ve evimizdeki su ile çalışan beyaz eşyalardan doğan problemler buna sebep olabilir. Su Baskını Alarmı; tatilde, iş yerinde kısacası evde olmadığınız durumlarda komşunuzdan gelen acil bir telefonla haberdar olacağınız ya da uyanıp ayaklarınızı yere bastığınız anda hissettiğiniz ıslaklığın şokunu yaşamanıza neden olan tatsız su baskını kabusuna en hızlı müdahaleyi sağlar. Algılanan bu durumda otomatik olarak su vanaları kapatılarak su baskınları önlenir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar