SMA Konnektör Nedir?

Sıradaki içerik:

SMA Konnektör Nedir?

e
sv

Akıllı Fişleri Kullanacağımız 6 Uygulama

31 Aralık 2021 02:02

Akıllı fişler ucuz ve popüler akıllı ev cihazlarıdır. Genellikle aydınlatma kontrolü için tercih ediliyorlar. Elbette tercih meselesi ancak bu cihazların çok fazla potansiyeli var. Bunları sizler ile paylaşacağız.

  • Şimdi satın alabileceğiniz en iyi akıllı fişler(satıcılar link verebilir.)

Bir prize, takılan herhangi bir cihazı pratik olarak kontrol edebilen akıllı fişlere komut vermeden, birkaç şeyi gözden geçirelim. İlk olarak, akıllı fişler yalnızca fiziksel açma/kapama düğmelerine sahip cihazlarla çalışır. Örneğin, bir fanın açılıp kapanmasını istiyorsanız, güç geri geldiğinde devreye girmesi için fan üzerinde fiziksel bir anahtara ihtiyacınız var.

İkinci olarak, ihtiyacınıza göre istediğiniz akıllı fişi seçmeniz gerekir. Akıllı prizlerdeki özellikler arasında Alexa veya Google Asistan ile ses kontrolü , IFTTT entegrasyonu , HomeKit entegrasyonu ve güç izleme seçeneği yer alıyor.

Üçüncüsü, mevcut akıllı ev sisteminizle uyumlu olacağından emin olun. Evinizi SmartThings üzerinde çalıştırıyorsanız, bunun bir Z-Wave veya Zigbee fişi olması gerekir, HomeKit büyük olasılıkla Bluetooth olacaktır.

güvenlik kamerasında akıllı fiş

1.Kameralarınızı Kontrol Edin

Güvenlik kameraları evinizi izlemek için harika ürünlerdir. Fakat sürekli çalışmasını istemiyorsanız, kameranızı yönetmenin en akıllı yolu gücü kesmek ve tekrar aktif etmektir. Bunun için çeşitli senaryoları göz önüne alalım.

Evinizdeki akıllı kilit ile ortak çalışabilir. Kilit açık iken kamera kapalı, kapalı iken açık konumda olabilir. Alexa ile komut alabilir merhaba ve hoşçakal dediğinizde otomatik açılıp kapanabilir.

akıllı fiş - ısıtıcı için harika kullanım

2. Evinizi Otomatik Isıtmak

Soğuk kış günlerinde tasarruf yapmak istiyorsanız tamda size göre, eve yaklaştığınız zaman otomatik komut verebilirsiniz.

su ısıtıcısı ile smart plus'ı kullanın

3. Su ısıtıcınızı Otomatik Çalıştırın

Ucuz yollardan suyunuzu otomatik ısıtmanın bir yolu da elektrikli su ısıtıcısı akıllı prizle kullanmaktır. Yapmanız gereken akıllı fişe su ısıtıcı takmak ve suyunu doldurmaktır.

akıllı fişler için en iyi kullanımlar - güvenlik

4. Lamba Açıp Kapatma

Evinizdeki bazı lambalara, akıllı fişleri takarak evinizdeki lambaları kontrol edebilir. Evinizde birisi varmış gibi hırsızlara gözdağı verebilirsiniz.

Akıllı fişler için en iyi 8 kullanım

5. Sesinizle TV’yi Kapatın

TV’nizi akıllı bir prize takın ve anında ses kontrolü ile kumandaya ihtiyaç olmadan açıp kapatın. Kaybolan kumandaları aramaktan vazgeçin.

Akıllı fişler için en iyi 8 kullanım

6. Pil Şarjını Sağlamak

Pilleriniz şarj etmek, kolay bir işlem olarak görünse de kafanızı ağrıtabilir. Pil teknoloji gelişmesi şarj süreleri azatlı fakat şarjda duran piller tehlikeli olabiliyor. Uzaktan kontrol sayesinde, pilliniz dolduğunda kapatabilir yada dolması için açabilirsiniz.

Kaynak : https://www.the-ambient.com/guides/best-uses-for-smart-plugs-2020-2164
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli