Instagram Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Sıradaki içerik:

Instagram Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

e
sv

2022’de Yapay Zeka Tredleri

13 Şubat 2022 20:42

Yapay zeka hızla gelişiyor, geçtiğimiz yıl yapay zeka ile; doğal dil modelleme, doğal dil öğrenme ve kendi kendini denetleyen öğrenme işlemleri yapılıyordu. Bu gelişmeler, yapay zekadan beklenenlerin artmasına neden oldu. Bu nedenle, bu makale, yapay zekayı daha güçlü ve etkili kılmaya hazır olan bazı önemli gelişmeler vurgulanacaktır.

Yapay Zeka İle Dil Modelleme

Doğal dinlerin makineler tarafından anlaşılması ve üretilmesi olarak kısaca tarif edebiliriz. Dil modelleme, konuşma tanıma, makine çevirisi, soru cevaplama ve bilgi alma gibi işlemleri yapabileceğimiz anlamına geliyor.

Bu alanda ise OpenAI firmasının gelişirmiş olduğu GPT-3 dil modelleme yazılımını inceleyebilirsiniz. GTP-3, dil modelleme ve otomatik bilgisayar programları oluşturma gibi uygulamalarda daha fazla atılım yapıyor.

Yapay Zeka İle Görüntü Modelleme

Yapay zeka ile büyük ölçekli metin verilerinin, makine çevirisi, metin sınıflandırma ve soru yanıtlama gibi yetenekleri keşfedilmişti. Her ne kadar gelolsa daada metin verisi boyutunda olgunlaşma sağlanmamıştı. Birçok araştırma grubu bunun üstesinde gelmek için kolları sıvadı.

Yapay Zeka İle Konuşma

En yaygın konuşmalı bilgi işlem programlarından biri de Apple’ın Siri’si diyebiliriz. Siri uygulama açma ve öğretiliş sorulara cevap veriyor. Yapay zeka sayesinde, Chatbotlar, teknik destek, alışveriş ve seyahat düzenlemeleri için müşteri hizmetleri verebilecek hale getirmek için çalışılıyor. COVID-19 kısıtlamaları sırasında artan sohbet robotları talebi ise bu çalışmaları hızlandırdı.

Yapay Zeka İle Siber Güvenlik

Her gün makinelere daha fazla bağımlı hale geliyoruz. Siber suçlara karşı daha savunmasız hale gelmemiz bu oranda artıyor çünkü İnternet’e bağlı her cihaz saldırganlara fırsat veriyor.  Cihazlar giderek daha karmaşık hale geldiğinden, mevcut boşlukları seçip ele almak giderek zorlaşıyor.  Yapay zeka, ağ trafiği modellerini analiz ederek şüpheli etkinliklerin belirlenmesinde hayati bir rol oynayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli